chael sonnen zdradza nazwisko idealnego rywala dla hollowaya

Chael Sonnen zdradza nazwisko idealnego rywala dla Maxa Hollowaya: „Jest ostatecznym gatekeeperem i potrzebuje świeżej krwi…”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 04 października 2023

Chael Sonnen nie tylko komentuje gale organizacji Bellator oraz analizuje nadchodzące zestawienia lecz również aktywnie przysłuchuje się branżowym podcastom i przegląda materiały video publikowane przez topowych zawodników. To właśnie dzięki temu Sonnen natrafił na ciekawy temat i zdradził nazwisko idealnego rywala dla Maxa Hollowaya.

Chael Sonnen oglądał sesję pytań i odpowiedzi, którą Aljamain Sterling zorganizował na swoim kanale na platformie youtube. „Gangster z Oregonu” jest wyraźnie zachwycony jedną z propozycji, która padła w trakcie rozmowy Aljo z fanami.

Były pretendent do pasa UFC, który aktualnie pracuje jako komentator i analityk z wielkim entuzjazmem podłapał temat ewentualnej walki Aljamaina Sterlinga z Maxem Hollowayem. Sonnen uważa, że takie rozwiązanie jest świetne dla obu zawodników.

„Max jest w bardzo trudnej sytuacji. Jest takim ostatecznym gatekeeperem, co więcej nie było nigdy drugiego takiego zawodnika w UFC. Mamy Volka, za nim jest Max, a następnie jest spora przepaść w kategorii piórkowej. Dlatego właśnie tej dywizji przyda się świeża krew, Holloway tego potrzebuje. Nowe wyzwanie, niespodziewane zestawienie, bardzo mi się to podoba.”

Chael nawiązał także do sytuacji Aljamaina Sterlinga, który utracił mistrzowski pas kategorii koguciej, a planem Aljo było przejście do wyższej dywizji od razu na walkę mistrzowską, teraz jednak jest to niemożliwe.

„W tej sytuacji UFC nie da mu od razu walki o pas. Z perspektywy Aljamaina, on musi poszukać walki, która zapewni mu najszybszą drogę do pojedynku o tytuł. Nie jest już mistrzem, więc nie ma kart w swojej ręce, to nie on tutaj decyduje musi się dostosować do tego co zaoferuje UFC. Walka z Maxem to najszybsza droga do pojedynku o pas.”

Wszystkie wydarzenia organizowane przez UFC możesz oglądać na stronie polskiego bukmachera eFortuna.pl. Zarejestruj się, odbierz bonus i wypełnij pierwszy kupon. Oglądaj walkę Karoliny Kowalkiewicz na UFC Vegas 80 tutaj.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments