Sonnen Whittaker o Covingtonie

Chael Sonnen i Robert Whittaker uważają, że Colby Covington to…

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 07 kwietnia 2023

Nieustają dyskusje na temat tego kto powinien być kolejnym pretendentem do mistrzowskiego pasa kategorii półśredniej. Swoimi opiniami podzielili się Chael Sonnen i Robert Whittaker. Obaj zawodnicy wypowiedzieli się na temat całej sytuacji oraz wyrazili swe zdanie o Colbym Covingtonie.

Najpierw swą opinię wyraził Robert Whittaker, były mistrz organizacji UFC w kategorii średniej. „The Reaper” powiedział:

„Myślę, że Colby zasługuje na tego title-shota ponieważ zlał większość osób w tej kategorii wagowej. Patrząc na pojedynki z Usmanem, oni po prostu mają bardzo zbliżony poziom i stylistycznie jest to trudna walka dla obu z nich. Natomiast patrząc na ewentualny bój Masvidal vs. Edwards uważam, że to z kolei jest dobra walka dla Masvidala, a nie dla Leona. Natomiast uważam, że Colby sprawiłby problemy Edwardsowi. To trochę taki trójkąt, coś jak formuła w grze w papier, kamień, nożyce.”

Whittaker uważa zatem, że Covington to odpowiedni kandydat na pretendenta do mistrzowskiego pasa kategorii do 77 kilogramów, a jakie zdanie na ten temat ma Chael Sonnen? Okazuje się, że „Gangster z Oregonu” ma podobne odczucia:

„Wiedziałem, że Colby będzie zastępcą na UFC 286 jednak trzymałem to w tajemnicy. Jestem zdegustowany tą całą opornością na przyznanie Colby’emu title shota. Dla mnie on jest pretendentem numer jeden, nie od dziś ale od trzech lat. Zwróćcie uwagę na to, że Leon przeskoczył Colby’ego, był niżej w rankingu a dostał walkę o pas z Kamaru.”

Tym samym obaj mocni zawodnicy okazali swe wsparcie dla Colby’ego Covingtona. Zobaczymy jak potoczą się dalsze losy topowych zawodników dywizji półśredniej. Z ostatnich przecieków wynika, że organizacja UFC chce nakłonić Leona Edwardsa do lipcowej obrony pasa w Londynie, gdzie jego rywalem miałby być właśnie Covington. Więcej na ten temat tutaj. Mocna karta przetargowa UFC. Dana White kusi Leona Edwardsa…

Zostaw ocenę
0
0