Cedric Doumbe KSW kontrakt

Cedric Doumbe, były mistrz GLORY na temat walk dla UFC! KSW wciąż z szansami zakontraktowania fightera?!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 03 kwietnia 2023

Cedric Doumbe, doskonały kickbokser który był mistrzem organizacji GLORY przebranżowił się na MMA. W przeszłości w sieci pojawiły się informacje o tym, że w trakcie gali UFC: Gane vs. Tuivasa w Paryżu urodzony w Kamerunie Francuz miał zmierzyć się z Darianem Weeksem.

Cedric Doumbe w MMA przechodzi podobną drogę do tej, którą znamy z rodzimego podwórka i występów Arkadiusza Wrzoska w KSW. Doumbe walczy bowiem dla jednej z francuskich organizacji i notuje dobre wyniki. W ostatnim czasie koncertowo rozpracował Polaka Pawła Klimasa i poprawił rekord na 4-0. Cedric Doumbe, były mistrz GLORY zdemolował Pawła Klimasa na gali MMA w Paryżu [VIDEO]

Teraz Doumbe zamieścił w sieci wpis sugerujący telefon od Dany White’a. Później jednak szybko musiał sprostować wszelkie informacje jakie „wyprodukowali” w związku z tym francuscy dziennikarze.

Cedric napisał:

„Nigdy nie powiedziałem, że podpisałem kontrakt z UFC. Wcześniej mówiłem o tym, że umowa była na walkę na gali w Paryżu jednak do tego nigdy nie doszło. a tym samym nie jestem zawodnikiem tej organizacji. Mogę więc swobodnie negocjować z innymi dużymi federacjami. Proszę, słuchajcie tego co mówię. Wiem, że wszyscy chcecie zobaczyć mnie w UFC, a ja chciałbym by moi fani byli szczęśliwi, ale jako 30-letni zawodnik zdaję sobie sprawę z tego, że to może być moja ostatnia decyzja w sportowym życiu i nie jest to łatwe.”

Ta wypowiedź Doumbe otwiera furtkę federacji KSW, która planuje podbicie francuskiego rynku. Cedric wielokrotnie w swoich social mediach zamieszczał zdjęcia z wspólnych treningów z Salahdinem Parnasse i Ramzanem Jembievem, więc niewykluczone, że ci dwaj młokosi mogą pozytywnie wpłynąć na ewentualne negocjacje KSW z doskonałym kickbokserem.

Warto wspomnieć, że Doumbe zakończył karierę w kickboxingu z rekordem 75-7-1 i w pokonanym boju zostawił takie nazwiska jak: Murthel Groenhart, Brad Riddell, Nieky Holzken, Harut Grigorian, Alim Nabiev, Karim Ghajji czy Thongchai Sitsongpeenong.

Zostaw ocenę
0
0