Kozma vs. Siwiec Oktagon

Były mistrz rywalem Łukasza Siwca w turnieju Oktagon MMA o milion euro. Ciężkie wyzwanie przed Polakiem!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 01 lutego 2023

Łukasz Siwiec poznał nazwisko rywala w turnieju Oktagon MMA o milion euro. Polaka czeka bardzo trudne wyzwanie, gdyż zmierzy się z doświadczonym reprezentantem gospodarzy Davidem Kozmą, który w wieku 30 lat ma na koncie, aż 42 walki w zawodowym MMA. Jeśli mistrz Babilon MMA wygra z „Różową Panterą” to będzie to dla niego największy sukces w karierze.

O udziale Łukasza Siwca w szesnastoosobowym turnieju kategorii półśredniej Oktagon MMA: Game Changer informowaliśmy was kilka dni temu. Wygrany Grand Prix zgarnie nagrodę wysokości miliona euro! Więcej na temat zakontraktowania Polaka tutaj. Polak stanie przed szansą wygrania miliona euro w turnieju Oktagon MMA!

Przejdźmy jednak do rywala Polaka. Czech David Kozma (30-12) walczy zawodowo od trzynastu lat i zdołał przez ten czas stoczyć 42 profesjonalne pojedynki MMA. Walka z Siwcem to dla „Różowej Pantery” nie pierwszyzna, bo toczył już w przeszłości boje z Polakami. Walczył z Adamem Golonkiewiczem, Rafałem Lewoniem i Michałem Wienckiem.

David Kozma, fot. Oktagon MMA

W ostatnich latach Kozma toczył wyłącznie boje z mocnymi obcokrajowcami lub wysoko notowanymi rodakami i to właśnie wygrane nad innymi Czechami sprawiły, że David stał się jedną z flagowych postaci organizacji Oktagon MMA, a w końcu wywalczył pas mistrzowski w kategorii półśredniej. Kozma ma spore doświadczenie w pojedynkach na pełnym pięciorundowym dystansie jednak na początku grudnia utracił pas mistrzowski przegrywając z talentowanym strikerem Kaikiem Brito.

W trakcie długiej kariery Czech toczył boje dla takich organizacji jak M-1 Global, Fight Nights Global i RCC. Pojedynek Łukasza Siwca z Davidem Kozmą odbędzie się 4 marca na gali w Ostrawie.

Zostaw ocenę
0
0