Magomed UFC

Ankalaev przed walką z Błachowiczem: „W Dagestanie jest wielka konkurencja, każdy chce być tym jednym, najsilniejszym.”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 04 grudnia 2022

Magomed Ankalaev zmierzy się z Janem Błachowiczem na gali UFC 282. Stawka pojedynku Dagestańczyka z Polakiem będzie pas mistrzowski kategorii półciężkiej (-93 kg) zwakowany przez Jiriego Prochazkę. Zawodnik z Kaukazu wypowiedział się przed starciem z Jankiem.

W nowym materiale z doskonałej serii 'countdown’ przedstawiono przygotowania Jana Błachowicza i Magomeda Ankalaeva do walki mistrzowskiej na UFC 282. Dagestańczyk opowiedział odrobinę o miejscu, w którym się wychował, a także o poziomie sportowym w kraju.

„Ludzie oglądają moje walki ponieważ zawsze są spektakularne. Ja zawsze staram się o to by zapewnić kibicom sporo emocji. Urodziłem się w wysokich górach, w wiosce Teletl w regionie Shamil. U nas w dzieciństwie, gdy zaczynasz chodzić do szkoły, najpierw uczysz się religii. W Dagestanie wszyscy kochamy sport, dlatego rodzice szybko zachęcają dzieci do uczęszczania na zajęcia/klasy sportowe. Mamy zatem wielu sportowców co sprawia, że jest między nami wielka konkurencja. Każdy chce być tym jednym, jedynym, najsilniejszym. To właśnie wyjaśnia wysoką ilość dobrych zawodników z Dagestanu. Po lekcjach dzieci w poszukiwaniu swego ulubionego sportu zwykle schodzą z gór do miast, które są położone niżej. W moim przypadku, miałem starszego brata, który był dobry w zapasach w stylu klasycznym. Brat zabrał mnie na salę treningową, okazało się, że jestem dobry i zacząłem startować w zawodach. Później przerzuciłem się na bojowe sambo, a następnie rozpocząłem treningi MMA i profesjonalną karierę. To wszystko składa się na poziom, który obecnie prezentuję. Mam swój plan, chcę wywalczyć pas UFC, to dlatego tutaj jestem.”

Ankalaev wypowiedział się również na temat Instytutu UFC, w którym trenuje gdy przebywa w USA. Dagestańczyk docenia ten obiekt i chętnie do niego wraca.

„Ten obiekt sportowy ma wszystko co jest potrzebne od treningów, przez regenerację, dietetyków, czy przeprowadzanie testów wydolnościowych. Dlatego lubię przylatywać do Vegas i przygotowywać się tutaj, bo wpływa to na to, że unikam niepotrzebnych kontuzji.”

Lekarze i trenerzy przygotowania fizycznego pracujący z Ankalaevem doceniają jego podejście do treningów i wykonywanie wszystkich ćwiczeń zgodnie z ich poleceniami.

Odliczanie do gali UFC 282: Błaachowicz vs. Ankalaev.

Zostaw ocenę
0
0