justin gaethje zasłużył na walkę o pas

Ali Abdelaziz: „Justin Gaethje zasłużył na walkę o pas”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 06 października 2023

Ali Abdelaziz manager Justina Gaethje udzielił wywiadu reporterowi The Schmo. W trakcie rozmowy Abdelaziz powiedział, że jego zdaniem nokaut w walce z Dustinem Poirierem zapewnił Gaethje pojedynek o mistrzowski pas kategorii lekkiej.

Justin Gaethje na gali UFC 291 w pięknym stylu znokautował Dustina Poiriera. Od czasu walki minęło już sporo czasu jednak Ali Abdelaziz, manager zdobywcy pasa BMF uważa, że najwyższa pora na to by jego klient stanął do pojedynku o pas mistrzowski kategorii lekkiej.

Abdelaziz zasugerował, że spektakularna wygrana w starciu z „Diamentem” powinna w zupełności wystarczyć do tego by to właśnie Gaethje był kolejnym pretendentem do pasa dywizji do 70 kilogramów.

W trakcie rozmowy z The Schmo szef grupy managerskiej Dominance MMA stwierdził, że nie tylko jego obóz chce takiej walki. Zdaniem Abdelaziza takie plany ma również organizacja UFC.

„Jeśli Islam wygra to w kolejnym pojedynku zmierzy się z Justinem Gaethje. To jest to czego chcemy i jest to coś czego chce także UFC. Nie może być tak, że zawodnik efektownie nokautuje Dustina Poiriera i nie otrzymuje po tej wygranej szansy zdobycia mistrzowskiego tytułu. Moim zdaniem Justin udowodnił swą wartość i w pewni zasługuje na pojedynek o pas kategorii lekkiej.”

Nim Gaethje ponownie wejdzie do octagonu najpierw rozstrzygną się losy mistrzostwa w kategorii do 70 kilogramów. Islam Makhachev podejmie Charlesa Oliveirę w rewanżowym starciu na UFC 294 w Abu Dhabi.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments