zhang weili vs xiaonan yan ufc 300

Zhang Weili vs. Yan Xiaonan – walka Chinek o pas kategorii słomkowej na UFC 300

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 11 stycznia 2024

Dana White ogłosił kolejne zestawienie, które odbędzie się na gali UFC 300. 13 kwietnia w T-Mobile Arena w octagonie zmierzą się Zhang Weili i Yan Xiaonan. Chinki stoczą bój o pas kategorii słomkowej.

W ostatnich tygodniach wiele mówiło się o tym, że na gali UFC 300 może dojść do superfightu między dwiema mistrzyniami. Alexa Grasso i Zhang Weili dogadywały bowiem pojedynek za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Ostatecznie tak się jednak nie stanie, gdyż Dana White ogłosił dziś inne zestawienie. 13 kwietnia do octagonu wejdą Zhang Weili i Yan Xiaonan. Dwie Chinki stoczą bój o pas mistrzowski UFC w kategorii słomkowej.

Weili ma na koncie serię trzech zwycięstw z rzędu, a w ciągu ostatnich dziesięciu lat mistrzyni przegrywała wyłącznie z Rose Namajunas. Zhang między innymi dwukrotnie pokonała Joannę Jędrzejczyk.

Yan otrzymała szansę walki o tytuł mając na koncie zaledwie dwa zwycięstwa z rzędu. 34-letnia zawodniczka wygrała z Mackenzie Dern oraz Jessicą Andrade. Xiaonan także ma w rekordzie zwycięstwo nad reprezentantką Polski, w 2020 roku pokonała Karolinę Kowalkiewicz.

W najbliższych dniach dyrektor UFC ma ogłosić kolejne walki gali UFC 300, fani z niecierpliwością i zaciekawieniem czekają na to kto wystąpi w najważniejszych walkach wieczoru tego jubileuszowego wydarzenia.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments