xtb ksw 89 walka kobiet

XTB KSW 89 – walka pań dodana do rozpiski

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 16 listopada 2023

Federacja KSW ogłosiła dziesiąte starcie gali XTB KSW 89. 16 grudnia w Gliwicach w okrągłej klatce zmierzą się zawodniczki kategorii muszej.

16 grudnia podczas gali XTB KSW 89 kickbokserka Emila Czerwińska (2-1) zmierzy się z Natalią Baczyńską-Krawiec (7-3). Do starcia pań w kategorii muszej dojdzie w PreZero Arenie Gliwce. Będzie to dziesiąta walka grudniowej gali.

Emila Czerwińska stoczyła do tej pory trzy pojedynki w okrągłej klatce. Zielonogórzanka zadebiutowała w KSW podczas KSW 63 i rozbiła przed czasem Weronikę Eszer. W drugim starciu, do którego doszło na gali KSW 72, pokonała na punkty Sarę Luzar-Smajić.

Czerwińska ostatni raz walczyła w marcu tego roku i przegrała z Yasminą Guimarães. Przed wejściem do świata MMA Emilia zebrała pokaźne doświadczenie w sportach uderzanych. Do KSW weszła prosto ze świata kickboxingu, w którym wywalczyła między innymi tytuł mistrzyni świata i Polski.

Natalia Baczyńska-Krawiec również ma za sobą trzy walki w okrągłej klatce. W pierwszym, wyrównanym boju przegrała niejednogłośną decyzją sędziów z Sarą Luzar-Smajić. W drugim musiała uznać wyższość Karoliny Owczarz, a w trzecim powróciła na drogę zwycięstw pokonując Petrę Částkovą.

Przed debiutem w KSW popularna „Baka” miała za sobą imponującą serię sześciu wygranych z rzędu. Natalia ma na swoim koncie dziesięć zawodowych walk, z których siedem wygrała. Doświadczenie zbierała walcząc dla takich organizacji jak Ladys Fight Night, Thunderstrike Fight League, Contender Fight Night czy Time of Masters.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments