Nicolo Solli

Wiemy kiedy odbędą się kolejne gale UFC i Bellatora w Europie!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 22 listopada 2022

Zarówno UFC jak i Bellator przyzwyczaiły nas już do tego, że organizują gale nie tylko na terenie USA, ale również w Europie. Zerkając dokładniej w kalendarz gal UFC w tym roku szybko zauważymy, że ostatnia europejska gala najlepszej ligi MMA na świecie odbyła się 3 września. Ile zatem przyjdzie fanom poczekać na kolejne wydarzenie na Starym Kontynencie?

Na wstępie warto porównać to jak często UFC i Bellator „odwiedzały” Europę w 2022 roku. Europejscy fani MMA, którzy chcieli się wybrać na galę najlepszej ligi MMA na świecie mogli to zrobić trzykrotnie.

Natomiast ci którzy byli zainteresowani eventami Bellatora mieli, aż pięć szans na to by kupić wejściówki na wydarzenia organizacji zarządzanej przez Scotta Cokera.

Kiedy Bellator i UFC wrócą do Europy?

Znamy dokładną datę oraz lokalizację kolejnej gali Bellatora w Europie. 24 lutego w 3Arena w Dublinie odbędzie się gala Bellator 291. Co ciekawe mimo, że do gali zostały trzy miesiące czasu to poznaliśmy nawet nazwiska uczestników kilku walk.

Trenujący w SBG Portugalczyk Pedro Carvalho zmierzy się z Kanadyjczykiem Jeremym Kennedym, ten pojedynek wejdzie w skład głównej karty walk. W karcie wstępnej natomiast zestawiono starcia: Asael Adjoud vs. Calum Murrie oraz Kenny Mokhonoana vs. Craig McIntosh.

Jak chodzi o organizację UFC to wstępne przecieki związane z ofertami kontraktowymi dla zawodników zdradzają, że organizacja powróci do Londynu w sobotę 18 marca. Wydarzenie ma być oznaczone jako UFC 286, a w walce wieczoru prawdopodobnie dojdzie do rewanżowego starcia Leona Edwardsa z Kamaru Usmanem.

W kolejnych kwartałach 2023 roku należy się również spodziewać gal UFC i Bellatora we Francji, a druga z organizacji zapewne także zawita ponownie do Włoch.

Zostaw ocenę
0
0