Dana White Edwards Covington

White reaguje na słowa Edwardsa: „Gdyby Usman nie istniał to Covington dawno byłby mistrzem.”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 26 marca 2023

Dana White, szef najlepszej ligi MMA na świecie po gali w San Antonio po raz kolejny podjął temat walki o pas kategorii półśredniej. Mistrz Leon Edwards oświadczył bowiem, że odrzuci pojedynek z Colbym Covingtonem, czyli zestawienie zaproponowane przez samego White’a.

Leon Edwards uważa, że Colby Covington nie zasługuje o walkę o pas, gdyż był nieaktywny przez długi okres i według Anglika wygląda to tak jakby „Chaos” przeczekał moment, w którym pozostali zawodnicy wybijali się w drodze po pas.

Dana White został zagadnięty przez reporterów o słowa Edwardsa. Szef organizacji UFC na konferencji prasowej po gali UFC w San Antonio odniósł się do wypowiedzi Anglika.

„Posłuchajcie to nie jest tak, że ja chodzę i mówię 'Oh, Colby’. Natomiast nie jest też tak, że mam jakieś pretensje do Leona, on w końcu dwukrotnie bił się teraz z Usmanem, a w kolejce jest kolejny zapaśnik z nieszablonowym stylem walki. Ciężko sobie radzić z takimi oponentami. Prawda jest taka, że jak zostajesz mistrzem to każdy po ciebie idzie. To jest tak jakby prawdziwi zabójcy starali się odebrać ci złoto trzykrotnie w ciągu roku. Mierzysz się z najmocniejszymi ludźmi na tej planecie. Jak przyjrzycie się Usmanowi on przejechał się po tej kategorii jak walec. Jest jednym z najlepszych w historii, a teraz Leon pokonał go dwukrotnie. Kurwa, teraz to ty jesteś 'gość’ Leon! Dlatego wszyscy będą starali się odebrać ci pas i Colby jest następny w kolejce. Prawda jest też taka, że gdyby Usman nie istniał, gdyby nie było Kamaru to Covington dawno byłby mistrzem. Colby jest tu od lat, ściął wagę na zastępstwo przed walką w Londynie, naprawdę jest milion powodów dla których on zasługuje na ten pojedynek.”

Zostaw ocenę
0
0