weteran pride ujawnia poirier walczył z kontuzją żeber

Weteran PRIDE ujawnia: Dustin Poirier walczył z kontuzjowanymi żebrami

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 04 czerwca 2024

Yves Edwards klubowy kolega Dustina Poiriera zdradził, że Amerykanin zmagał się z kontuzją żeber przed galą UFC 302.

Yves Edwards to emerytowany zawodnik MMA, który toczył boje dla wielu prestiżowych organizacji jak PRIDE, Elite XC, Strikeforce czy UFC. Yves Edwards jest aktualnie trenerem w jednym z mniejszych oddziałów American Top Team.

Weteran PRIDE przekazał nowe informacje po walce Dustina Poiriera z Islamem Makhachevem na gali UFC 302. Edwards ujawnił, że Dustin Poirier ponownie kończył przygotowania zmagając się z kontuzją żeber.

– To jak wystąpił w sobotę było naprawdę imponujące, nikt tego nie wie i pewnie będzie miał mi to złe, ale… Makhachev nie był w 100% zdrowy, nikt nie jest podczas walki, a Dustin Poirier walczył z Makhachevem z kontuzjowanymi żebrami. Poirier ponad dwa tygodnie przed walką nie trenował zapasów, grapplingu. Prawdopodobnie nie powinienem tego mówić, ale przez to ten występ był jeszcze bardziej imponujący. Walczył przecież z gościem z zapasami na tak wielkim poziomie. To było naprawdę imponujące.

Nie jest to pierwszy raz kiedy Diament doznał urazu żeber w trakcie przygotowań. Podczas poprzednich obozów takie kontuzje przydarzały mu się właśnie w trakcie sparingów z Mateuszem Gamrotem. Niewykluczone zatem, że i tym razem było podobnie.

Trzeba przyznać, że postawa Poiriera w walce z Makhachevem jest tym bardziej imponująca. Należy jednak pamiętać o tym, że Islam również miał problemy zdrowotne przed pojedynkiem, przechodził między innymi zakażenie gronkowcem.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments