volkanovski wskazał mocne strony stricklanda i du plessisa

Volkanovski wskazał mocne strony Stricklanda i Du Plessisa – mistrz typuje walkę wieczoru UFC 297

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 16 stycznia 2024

Alexander Volkanovski szeroko skomentował nadchodzącą walkę wieczoru gali UFC 297. Mistrz kategorii piórkowej wskazał zalety Seana Stricklanda i Dricusa Du Plessisa.

Alexander Volkanovski jest mistrzem kategorii piórkowej organizacji UFC. „The Great” z zainteresowaniem śledzi rozgrywkę w innych kategoriach wagowych. Zawodnik opublikował na swoim kanale na youtube materiał video, w którym odniósł się do walki wieczoru gali UFC 297.

21 stycznia w main evencie gali w Toronto zmierzą się Sean Strickland i Dricus Du Plessis. Stawką tego starcia będzie pas mistrzowski kategorii średniej. Volk wypowiedział się zarówno na temat Amerykanina jak i na temat reprezentanta RPA.

Volkanovski wymia mocne strony Stricklanda i Du Plessisa

Alexander Volkanovski w taki oto sposób scharakteryzował mocne strony Seana Stricklanda.

– Sean Strickland, wielu wydaje się, że on jest agresywny i tak dalej, jednak jak zerkniemy na jego styl walki to wcale nie jest taki ofensywny. Zawsze chowa się za szczelną gardą i nie wyprowadza szalonych ataków, on rozpuszcza ręce tylko wtedy kiedy widzi otwarcie, odpowiedni moment do ataku, w którym jego rywal jest w złej pozycji. Wyprowadza wiele ciosów jednak są to bezpieczne uderzenia, jeśli takie stwierdzenie ma sens to powiem, że jego ofensywa jest bardzo defensywna.

A oto co „The Great” powiedział na temat Dricusa Du Plessisa.

– Dricus Du Plessis na pewno ruszy agresywnie i będzie chciał złapać Seana w klincz. Jest bardzo silny, myślę że Du Plessis jest nienaturalnie silny. To może być ważnym czynnikiem w tej walce.

Następnie Volkanovski wrócił na moment do osoby Stricklanda wspominając, że ten ma silne zapasy.

– To jest coś o czym chciałbym powiedzieć – obrona przed obaleniami. Uważam, że obrona przed obaleniami Stricklanda jest bardzo niedoceniana. Wydaje mi się, że właśnie przez jego dobre defensywne zapasy inni zawodnicy nawet nie próbują za bardzo go obalać. Sean po prostu nie daje im możliwości na to, żeby weszli w jego nogi i go sprowadzili.

Alexander Volkanovski kontynuował swą wypowiedź i zataczając pełne koło wrócił do Dricusa Du Plessisa i jego zapasów:

– Czy Dricus będzie w stanie obalić Stricklanda? Oczywiście, dlatego że Robert Whittaker także ma bardzo solidne defensywne zapasy, a Du Plessis był w stanie go wywrócić i przenieść walkę na matę.

Volkanovski wytypował wynik walki Strickland vs. Du Plessis

Volkanovski podkreślił, że rozmawiał ze Stricklandem w trakcie walki Tony’ego Fergusona z Paddym Pimblettem i Sean wyraźnie zaznaczył, że Tony będzie próbował jiu-jitsu i walki z pleców jednak jego zdaniem nie miało to sensu. Alex ujawnił, że w prywatnej rozmowie Sean powiedział, że lepiej jest wykorzystać każdą możliwą okazję ku temu, aby wstać.

Kończąc swą wypowiedź na temat pojedynku Alexander Volkanovski przyznał, że spodziewa się wojny w stójce i widzi tutaj wyrównane szanse obu zawodników. Popularny Volk powiedział, że szanse są 50-50. Alexander Volkanovski powiedział, że jeśli operacja nosa, którą przeszedł Dricus wpłynie pozytywnie na występy zawodnika z RPA na dłuższym dystansie to skłania się bardziej ku wygranej Du Plessisa, który jego zdaniem może wygrać tę walkę na więcej sposobów.

Darmowa transmisja z gali UFC 297 będzie dostępna na stronie legalnego bukmachera SUPERBET. Tak prezentują się kursy bukmacherskie na mistrzowski pojedynek Strickland – Du Plessis.

TYPYKURSYBUKMACHER
Sean Strickland1.75SUPERBET
Dricus Du Plessis2.10SUPERBET

Kto wygra walkę Strickland vs. Du Plessis?

Loading ... Loading ...
Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments