Usman Nurmagomedov vs Alexandr Shabliy walką wieczoru gali Bellatora w San Diego

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 19 czerwca 2024

Usman Nurmagomedov i Alexandr Shabliy zmierzą się 7 września na gali Bellatora w San Diego. Stawką walki wieczoru będzie pas mistrzowski kategorii lekkiej.

Niepokonany Usman Nurmagomedov (17-0, 1 NC) stanie do obrony mistrzowskiego pasa Bellatora w kategorii lekkiej. Dagestańczyk miał bronić pasa na gali w Paryżu jednak doznał kontuzji, która opóźniła jego powrót do klatki.

Uznawany za ogromny talent Usman nie miał ostatnio zbyt wiele szczęścia. Wygrał co prawda w październiku z Brentem Primusem jednak wynik tej walki został zmieniony na no contest po tym jak Nurmagomedov zaliczył wpadkę dopingową.

Nurmagomedov podczas choroby zastosował przepisane przez doktora lekarstwo. Okazało się, że zawierało ono niedozwolony środek. Usman miał wiele szczęścia, gdyż przedstawił wszelkie dokumenty i został zawieszony zaledwie na pół roku.

Alexandr Shabliy (24-3) może się pochwalić serią dziewięciu zwycięstw z rzędu. Reprezentant teamu Peresvet trenuje również w American Top Team.

Walka Nurmagomedov vs Shabliy będzie zaległym finałem Grand Prix kategorii lekkiej. Zwycięzca zatem będzie nie tylko normalnym mistrzem, lecz również posiadaczem pasa turniejowego.

Pojedynek Usman Nurmagomedov vs Alexandr Shabliy odbędzie się 7 sierpnia na gali Bellatora w San Diego.