usman nurmagomedov po wpadce dopingowej

Usman Nurmagomedov po wpadce dopingowej: „Testy wykryły substancję…”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 13 listopada 2023

Usman Nurmagomedov odniósł się do wieści, które obiegły branżowe media. W weekend gruchnęła informacja o tym, że Dagestańczyk został przyłapany na dopingu. Mistrz organizacji Bellator postanowił skomentować swoją wpadkę dopingową.

Usman Nurmagomedov zaliczył wpadkę dopingową. Zawodnik został przyłapany na teście antydopingowym przeprowadzonym w okresie startowym przed walką z Brentem Primusem. Wynik walki zmieniono na no-contest, a Dagestańczyk został usunięty z Grand Prix Bellatora w kategorii lekkiej i zawieszony przez CSAC na sześć miesięcy.

Niepokonany zawodnik odniósł się do wpadki dopingowej na swoim instagramie, gdzie wyraźnie zaznaczył, że niedozwolony środek został mu przepisany kilka miesięcy wcześniej przez lekarza w trakcie leczenia.

„Chciałbym skomentować niedawne informacje o moim zawieszeniu. Wyniki ujawniły, że do mojego organizmu dostała się niedozwolona substancja, która została mi wcześniej przepisana przez lekarza w trakcie leczenia. Niestety musiałem zadbać o zdrowie, a wcześniej nie poinformowałem o tym komisji sportowej.

Chcę zaznaczyć, że Komisja Sportowa Stanu Kalifornia przeprowadziła pełne dochodzenie w trakcie którego zapoznano się z dokumentami medycznymi i receptami, które otrzymałem od lekarza. Dlatego okres zawieszenia został skrócony do sześciu miesięcy, gdyż normalnie w takich wypadkach jest on zdecydowanie dłuższy.”

Ponieważ zawieszenia komisji zwykle obowiązują od daty pobrania próbki należy się spodziewać, że Nurmagomedov powróci do klatki w kwietniu 2024 roku.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments