USADA McGregor oświadczenie

USADA krytycznie na temat powrotu McGregora: „Nie mamy informacji by wracał z emerytury. Conor musi…”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 17 marca 2023

USADA, czyli Amerykańska Komisja Antydopingowa wystosowała specjalne oświadczenie, w którym komisarze skomentowali ostatnie słowa Conora McGregora. USADA podeszła krytycznie do wypowiedzi Irlnadczyka.

Conor McGregor był gościem w programie MMA Hour gdzie powiedział, że nie spieszy się z powrotem jednak wyraźnie podkreślił, że pozostaje w kontakcie z Amerykańską Komisją Antydopingową, zaznaczył że dojdzie do spotkania oraz, że z tego co zrozumiał jeśli będzie miał dwa kolejne negatywne wyniki testów to wykreśli przymusowy okres 6 miesięcznego poddawania się testom antydopingowym.

USADA przy współpracy z dziennikarzem Aaronem Bronsteterem opublikowała oświadczenie na łamach kanadyjskiego TSN Sports. Okazuje się, że komisarze podeszli krytycznie do tematu powrotu McGregora:

„Spotykamy się oczywiście z zawodnikami, którzy zgłaszają chęć ponownego dołączenia do puli testowanych zawodników. Na ten moment nie mamy umówionego spotkania z McGregorem, co więcej nie otrzymaliśmy nawet informacji, aby on chciał wrócić z emerytury.

Same zasady UFC zaznaczają iż zawodnik poza dwoma negatywnymi testami musi znajdować się w puli przez pół roku. Zapewnia to bowiem sprawiedliwą rywalizację, gdyż zawodnik powracający do puli testowanych nie może wykorzystać długiego czasu na stosowanie niedozwolonych środków, które pomogłyby mu w zbudowaniu doskonałej formy czy poprawiły wydolność. UFC ma co prawda możliwość zastosowania wyjątku jednak my – USADA, jako komisja jesteśmy przeciwni stosowaniu tego typu praktyk, gdyż zawsze będziemy wspierać sprawiedliwą rywalizację na równych zasadach. Dlatego stawiamy sprawę jasno Conor musi być w puli testowanych zawodników przez okres 6 miesięcy nim stoczy pojedynek.”

Zostaw ocenę
0
0