ufc vegas 79 bryce mitchell pokonał dana ige

UFC Vegas 79: Bryce Mitchell pokonał Dana Ige

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 24 września 2023

W co-main evencie gali UFC Vegas 79 zmierzyli się Bryce Mitchell i Dan Ige. Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii piórkowej. Jaki był wynik walki Mitchell vs. Ige?

W co-main evencie gali UFC Vegas 79 doszło do starcia dwóch zawodników notowanych w TOP 15 rankingu kategorii piórkowej. Plasujący się na 10. miejscu Bryce Mitchell podejmował zajmującego 12. lokatę Dana Ige.

Reprezentujący Xtreme Couture Ige stoczył dwa razy więcej walk w UFC od młodszego rywala. „50K” zawsze stanowi trudną przeprawę dla rywali i nawet tacy zawodnicy jak Korean Zombie, Josh Emmett, czy Kalvin Cattar nie byli w stanie pokonać go przed czasem.

Mitchell od debiutu w UFC pozostawał niepokonany i nazbierał świetną serię sześciu kolejnych zwycięstw. Niestety dobra passa została brutalnie przerwana przez doskonałego Ilię Topurię, który zastopował Amerykanina w drugiej rundzie. Bryce miał wrócić do octagonu w maju jednak doznał urazu pleców.

Wszystkie wydarzenia organizowane przez UFC możesz oglądać za darmo na eFortuna.pl! By oglądać galę wystarczy się zarejestrować, odebrać bonus i wysłać pierwszy kupon. Wkrótce do octagonu wejdzie Mateusz Gamrot. Nie przegap walki Polaka, oglądaj UFC Vegas 79 tutaj.

UFC Vegas 79: Mitchell vs. Ige – relacja, wynik walki

Dan Ige trafił bardzo mocnym lewym, nie ponowił jednak akcji i zawodnicy wciąż się badają i wypuszczają pojedyncze uderzenia. Mitchell wypuścił middle kicka, na którego Ige odpowiedział celnym ciosem pięścią. Bryce obala jednak Dan szybko wstaje. Mitchell ponownie idzie po nogi rywala. Bryce ma już rozbitą twarz jednak Ige ładnie się broni przed sprowadzeniem. „50K” jest świetnym grapplerem jednak dziś najwyraźniej woli kontynuować walkę w stójce gdzie idzie mu dobrze. Mitchell w końcu obala i jest w pełnym dosiadzie! Dan Ige próbuje mostować jednak nie daje rady. Mocna końcówka rundy w wykonaniu „Thug Nasty”, kilka ciosów z góry. Wyrównana odsłona jednak obalenie może zadecydować o punktacji. Runda 10:9 dla Mitchella.

Dan Ige trafia lewym, a następnie poprawia kombinacją lewy-prawy. Mitchell natychmiast chciał obalić oponenta jednak ten wypuszcza ciosy łokciami w bok głowy rywala i udanie broni się przed sprowadzeniem. Mocny middle-kick w wykonaniu Mitchella. 50K ponownie trafia mocnym lewym! Sędzia woła lekarza widząc uraz oka Bryce’a. Wznowienie walki. Dan Ige ładnie pracuje ciosami, jest na górze w parterze jednak Mitchell jest dobrze rozciągnięty i stara się wypracować pasywność oponenta. Wracamy do stójki. Bryce trafia solidnym kopnięciem. Chwila przestoju w stójce. Świetne obalenie w wykonaniu Mitchella! Dan Ige w tarapatach jednak tym razem nie dał rywalowi wejść w dosiad. Niestety oddał przy tym plecy. Mitchell blisko zapięcia duszenia, po chwili Ige się wykręca jednak Bryce jest bliski dopięcia trójkąta rękoma. Nic z tego koniec rundy. Runda 10:9 dla Mitchella.

Mitchell otwiera rundę mocnym kopnięciem, skraca dystans i idzie w nogi rywala. Mamy walkę na macie. Mitchell ma trzy i pół minuty do końca rundy na pracę nad zapięciem duszenia zza pleców. Dan Ige niespodziewanie zdołał się wyśliznąć i wrócić do stójki. Bryce uwiesza się całym ciężarem ciała na oponencie. Mitchell rzuca Ige o matę. Dan dopiero w końcówce rundy odwrócił sytuację na tyle, aby znaleźć się w pozycji dominującej.

Bryce Mitchell pokonał Dana Ige po decyzji sędziów

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments