UFC Paryż Taylor Lapilus pokonał Loughrana na punkty

UFC Paryż: Taylor Lapilus pokonał Loughrana na punkty

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 02 września 2023

W ostatniej walce karty wstępnej gali UFC w Paryżu zmierzyli się Taylor Lapilus i Coalan Loughran. Jaki był wynik walki Lapilus vs. Loughran?

Mogło by się wydawać, że Taylor Lapilus dysponuje zdecydowanie większym doświadczeniem, gdyż ma na koncie więcej stoczonych zawodowych walk jednak paradoksalnie to Caolan Loughran walczył w ostatnich latach na galach Cage Warriors.

Młodszy o cztery lata Irlandczyk bił się w Wielkiej Brytanii na prestiżowych wydarzeniach natomiast „Double Impact” należał do grona zawodników, którzy pomagali budować renomę powstałej w grudniu 2019 roku organizacji Ares FC.

Trzeba jednak pamiętać, że dla Lapilusa jest to powrót do UFC, gdyż walczył już w najlepszej lidze MMA na świecie w latach 2015-2016 i zanotował wtedy trzy wygrane i jedną porażkę w octagonie.

UFC Paryż: Gane vs. Spivac – gdzie oglądać?

Galę UFC Paryż: Gane vs. Spivac w całości obejrzycie i obstawicie u bukmachera eFortuna.pl! Na początek otrzymacie specjalny BONUS w postaci darmowych 20 zł. Transmisja z gali rozpocznie się w sobotę 2 września o 18:30. Start transmisji z głównej karty zaplanowano na 21:00 w sobotę 2 września.

-=> Darmowa transmisja z UFC Paryż: Gane vs. Spivac. Oglądaj FREE!

Klikając w powyższy link przechodzisz do rejestracji, która zajmuje dosłownie 30 sekund! Następnie możesz wykorzystać 20 zł, otrzymane za otwarcie konta na wytypowanie pierwszego kuponu.

UFC Paryż: Lapilus vs. Loughran – relacja, wynik walki

Taylor Lapilus rozpoczął od prostych. Zawodnicy zaczęli wymieniać ciosy jednak celniej trafiał Francuz natomiast Irlandczyk póki co spokojnie, ma też problem ze skróceniem dystansu. Nie minęło nawet półtorej minuty, a Loughran już próbuje przenieść walkę na matę. Lapilus póki co dobrze się broni natomiast Caolan idzie w zaparte. Rozerwanie klinczu. Francuz jest szybszy w stójce. Loughran stara się obniżać pozycję i unikać ataków rywala. Mocny body show w wykonaniu Lapilusa. Na niespełna minutę przed końcem pierwszej rundy Irlandczyk przeniósł walkę na matę. Loughran chciał zajść za plecy rywala, nic z tego nie wyszło. Wracamy do stójki i obaj fighterzy wypuszczają mocne ciosy jednak to Taylor Lapilus trafia celnie. Runda 10:9 dla Lapilusa.

High kick w wykonaniu Lapilusa. Loughran zbiera kolejne ciosy jednak udanie przenosi starcie na matę. Irlandzki 'Don’ będzie miał niemal całą rundę na pracę z góry. Loughran chciał zajść za plecy jednak nic z tego nie wyszło i Taylor Lapilus zdołał uciec do stójki. Irlandczyk szybko jednak docisnął rywala do siatki i znów będzie pracował nad sprowadzeniem. Jak chodzi o ataki pięściami, niskie kopnięcia i ogólną kreatywność w stójce to Francuz zdecydowanie przeważa. Koniec rundy 2.

Na początku trzeciej odsłony Irlandczyk kopnął Lapilusa w krocze. Po wznowieniu walki Lapilus trafia celnie jednak Loughran skraca dystans i idzie po nogi rywala. Mamy żmudną pracę w klinczu pod siatką. Powtórka z rozrywki znów Lapilus trafia i jest aktywniejszy w stójce natomiast Caolan stara się przenieść walkę na matę. Mocne kolano na korpus w wykonaniu Lapilusa. Irlandczyk niczym zaprogramowany idzie po nogi rywala. Jak tylko Irlandczyk zostawi Francuzowi więcej miejsca ten natychmiast celnie trafia i buduje przewagę w stójce. W samej końcówce Lapilus trafia dwoma szybkimi ciosami. Koniec walki.

Taylor Lapilus pokonał Caolana Loaughrana po jednogłośnej decyzji sędziów

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments