ufc zapowiedź rocznica

UFC odpali bombę na 30-lecie! Zapowiedź dużych gal PPV w 2023 roku![VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 12 grudnia 2022

Organizacja UFC będzie w 2023 roku świętowała 30 rocznicę powstania. Z tej okazji zaprezentowano niesamowitą video zapowiedź gal, które odbędą się w pierwszym kwartale 2023 roku.

Organizacja UFC przyzwyczaiła już nas do doskonałej produkcji materiałów z serii Countdown (Odliczanie), prezentowanych przed wydarzeniami sprzedawanymi w systemie pay-per-view. Teraz jednak przedstawiciele organizacji odpowiedzialni za marketing poszli o krok dalej i przygotowali niesamowitą video zapowiedź gal, które odbędą się w pierwszym kwartale 2023 roku!

Pierwsza gala UFC odbyła się 12 listopada 1993 roku w amerykańskim Denver. Co ciekawe ten event był sprzedawany w systemie pay-per-view, a następnie dystrybuowany na kasetach VHS. Na gali odbył się turniej, w którym udział wzięli zawodnicy savate, sumo, kickboxingu, kenpo, brazylijskiego jiu-jitsu, zapasów oraz boksu. Faworytem turnieju był Ken Shamrock, który miał już wtedy za sobą starty na galach Pancrase w Japonii. Amerykanin odpadł jednak w półfinale, a zwycięstwo w finale odniósł legendarny Brazylijczyk Royce Gracie.

Organizacja UFC podjęła decyzję o tym, aby cały 2023 roku promować właśnie w taki sposób by podkreślać, że wydarzenia organizowane są przez Danę White’a i spółkę już od trzydziestu lat.

Choć pierwsza gala UFC w 2023 roku odbędzie się 14 stycznia w UFC Apex to zaprezentowany przez najlepszą ligę MMA na świecie trailer na początku skupia się na dużych galach sprzedawanych w systemie PPV. Świętowanie rozpocznie się zatem na UFC 283 21 stycznia w Rio de Janeiro, gdzie dojdzie do czwartej konfrontacji Deivesona Figueiredo i Brandona Moreno, stawką tego pojedynku będzie pas mistrzowski dywizji muszej. Również na tej gali w boju o wakujący pas kategorii półciężkiej zmierzą się Glover Teixeira i Jamahal Hill.

Następnie 11 lutego na UFC 284 w australijskim Perth dojdzie do starcia dwóch mistrzów. Alexander Volkanovski, mistrz kategorii do 66 kg przejdzie wyżej i spróbuje odebrać mistrzowskie trofeum kategorii lekkiej Islamowi Makhachevowi. Na tej samej gali Yair Rodriguez i Josh Emmett staną do walki o tymczasowy pas mistrzowski kategorii piórkowej.

W materiale video przedstawiono także zapowiedź kolejnych gal z cyklu Road to UFC (Droga do UFC) oraz kilku kolejnych mniejszych i większych wydarzeń wraz z datami i lokalizacjami.

Kalendarz gal UFC na 1 kwartał 2023 roku.

Gale UFC obejrzysz za darmo w Fortuna TV. Wystarczy zarejestrować się tutaj. Na start otrzymasz również darmowe 20 zł do wykorzystania na dowolny zakład oraz zakład bez ryzyka do 600 zł. Warto pamiętać, że Fortuna posiada szeroki wybór zakładów na wszystkie gale UFC, co najważniejsze można łączyć ze sobą wiele zdarzeń np. zwycięzcę pojedynku i czas jego trwania.

-> Oglądam UFC w Fortuna TV!

Klikając w powyższy banner przechodzisz do rejestracji, która zajmuje dosłownie 30 sekund! Następnie możesz cieszyć się z darmowej transmisji gal UFC i 20 zł, które otrzymasz za samo otwarcie konta.

Zostaw ocenę
0
0