UFC nie wróci do starcia Tybury z Rozenstruikiem! Surinamczyk zmierzy się z Alexandrem Volkovem.

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 15 kwietnia 2022

Podczas gali UFC 273 miało dojść do starcia Marcina Tybury z Jairzinho Rozenstruikiem, jednakże Polak wypadł z walki na dzień przed wydarzeniem, a powodem tego było zatrucie pokarmowe. Ostatecznie organizacja UFC nie znalazła zastępstwa dla „Bigi Boya”, a sama walka całkowicie wypadła z rozpiski gali.

Surinamczyk nie musiał jednak długo czekać aby dostać kolejną walkę. Brett Okamoto – dziennikarz ESPN, ogłosił dziś że kolejnym rywalem Rozenstuika będzie Alexander Volkov, a samo starcie będzie Main Eventem gali UFC Fight Night, która odbędzie się 4 czerwca.

Jairzinho Rozenstruik od czasu walki z Francisem Ngannou walczy w kartkę, mieszając wygrane z porażkami. Surinamczyk w ostatnich pięciu walkach zaliczył tylko dwa zwycięstwa, z Juniorem Dos Santosem, oraz Augusto Sakaiem. Natomiast porażki odnotowywał z wcześniej wspomnianym Ngannou, Cyrilem Gane, a w ostatniej walce musiał uznać wyższość Curtisa Blaydesa. „Bigi Boy” aktualnie zajmuje ósmą pozycję w rankingu wagi ciężkiej UFC.

Alexander Volkov, podobnie jak jego przyszły rywal przeplata zwycięstwa oraz porażki, a swoim poprzednim pojedynku sensacyjnie przegrał z Tomem Aspinallem, na gali UFC Fight Night w Londynie. Wcześniej Rosjanin pokonywał Marcina Tyburę, Alistaira Overeema, oraz Walta Harrisa, natomiast Cyril Gane wypunktował Volkova na pełnym dystansie. Volkov w tym momencie jest rankingową siódemką wśród wszystkich ciężkich w organizacji UFC.

Gala UFC Fight Night: Volkov vs. Rozenstruik odbędzie się 4 czerwca 2022 roku, w UFC Apex, które znajduje się w Las Vegas.

Zostaw ocenę
0
0