UFC: Kolejna duża walka ucieknie Gamrotowi? Charles Oliveira ma powrócić na UFC 288!

S
0
Opublikowano: 10 lutego 2023

Już za kilka miesięcy prawdopodobnie zobaczymy kolejną walkę na szczycie kategorii lekkiej. Jak podał jeden z hiszpańskich komentatorów, Charles Oliveira niebawem powróci do oktagonu!

Popularny „do Bronx” poprzedni rok zaczynał jako mistrz kategorii lekkiej, który udowodnił już swoją wartość. Charles Oliveira najpierw w maju 2021 roku spełnił swoje marzenie, sięgając po koronę dywizji do 155. funtów kończąc Michaela Chandlera, a w grudniu poddał Dustina Poiriera.

W 2022 nie było już tak kolorowo – o ile Brazylijczyk szybko poradził sobie z Justinem Gaethje, o tyle dzień wcześniej przekroczył limit wagowy. To oznaczało, że z momentem wejścia do oktagonu „do Bronx” został pozbawiony tytułu, który zgarnąć mógł wyłącznie Amerykanin. Kilka miesięcy później na gali UFC 280 Oliveira w kolejnym mistrzowskim pojedynku spotkał się z Islamem Makhachevem i już w 2. rundzie poniósł porażkę przez duszenie.

Jak podał hiszpański komentator Eurosportu Alvaro Colmenero, były champion kategorii lekkiej wróci do klatki 6 maja na gali UFC 288. Jego przeciwnikiem będzie ostatni oponent Mateusza Gamrota, Beneil Dariush, a stawką najprawdopodobniej będzie miano pierwszego pretendenta do walki o pas.

„Diego Lima, menedżer i trener Charlesa Oliveiry potwierdził mi, że Oliveira zmierzy się z Beneilem Dariushem 6 maja na UFC 288.” – Napisał na Twitterze dziennikarz.

Tym samym „Gamerowi” ucieka kolejny oponent z czołówki dywizji. Jedynym, który nie ma zaplanowanego pojedynku jest Dustin Poirier, ale „The Diamond” trenuje wspólnie z Polakiem w American Top Team i nie ma szans na takie zestawienie.

Zostaw ocenę
0
0