ufc jailton almeida pokonał derricka lewisa

UFC: Jailton Almeida pokonał Derricka Lewisa po decyzji sędziów

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 05 listopada 2023

W walce wieczoru gali UFC w Sao Paulo zmierzyli się Jailton Almeida i Derrick Lewis. Starcie zawodników królewskiej kategorii uświetniło powrót najlepszej ligi MMA na świecie do Brazylii. Jakim wynikiem zakończyła się walka Almeida vs. Lewis?

Kolejna świetna gala organizacji UFC za nami. Dziś w Sao Paulo w Brazylii odbył się event, na którym zmierzyli się Jailton Almeida i Derrick Lewis. Faworytem był reprezentant gospodarzy, który miał za sobą pełen obóz przygotowawczy.

Derrick Lewis jako doświadczony rekordzista pod względem ilości nokautów w organizacji UFC był przekreślany przez bukmacherów. Amerykanin przed walką był spokojny i zapewniał, że nie boi się nawet parteru Brazylijczyka.

Jakim wynikiem zakończył się pojedynek Almeida vs. Lewis? Poniżej prezentujemy relację z main eventu gali UFC w Sao Paulo.

UFC: Almeida vs. Lewis – relacja

Low kick Almeidy. Derrick Lewis odpowiada front kickiem. Jailton Almeida szybko przenosi walkę na matę. Brazylijczyk szybko przechodzi pozycję rywala i jest w pełnym dosiadzie! Malhadinho starał się wpiąć duszenie. Lewis się broni. Brazylijczyk podnosi pozycję by zadawać ciosy. Lewis odwraca się plecami do rywala. Jailton stara się wpiąć duszenie lecz kolejny raz nic z tego nie wychodzi. Kiedy wydawało się, że możemy wrócić do stójki Almeida ponownie wchodzi w dosiad. Próba duszenia trójkątnego rękoma. Lewis wypycha rywala, który wraca do dosiadu i atakuje młotkami z góry. Lewis kończy rundę w stójce zadając ciosy oponentowi.

Derrick Lewis atakuje wysokim kopnięciem. Lewis próbował zaatakować obszernym ciosem jednak Almeida wstrzelił się w tempo i przeniósł walkę na matę. Jailton chciał wpiąć się za plecy. Lewis nie daje się poddusić, więc Brazylijczyk przeszedł do dosiadu. Malhadinho nie zadaje jednak zbyt wielu ciosów co sprawia, że Lewisowi łatwiej jest przetrwać mimo dominacji parterowej rywala. Tempo pojedynku zdecydowanie spadło. Amerykanin stara się atakować rywala łokciami. Brazylijczyk odpowiedział kilkoma mocnymi ciosami pod koniec rundy.

Derrick Lewis atakuje ciosami na początku trzeciej odsłony. Amerykanin trafia i Almeida nurkuje w nogi rywala. Lewis się broni i sprawluje jednak Malhadinho uparcie dąży do celu i przenosi walkę na matę. Jailton jest w dosiadzie jednak niewiele z tego wynika. Jailton trafia łokciem z góry. Derrick Lewis sprytnie wraca do pozycji dominującej i wydaje się, że ma szansę na skończenie rywala ciosami. Brazylijczyk jednak wykręca się blokując nogę rywala. Malhadinho pokazuje kunszt parterowy i szybko odzyskał dominującą pozycję. Almeida wyprowadza pojedyncze uderzenia z góry. Black Beast przyjąl kilka mocnych ciosów w końcówce rundy.

Malhadinho rozpoczął low kickiem. Po chwili wszedł w nogi rywala. Lewis robił co mógł by się bronić i wyprowadzał ciosy jednak ponownie wylądował na plecach. Brazylijczyk atakuje rywala ground and pound. Tempo ponownie spadło. Almeida kolejny raz próbuje wpiąć się za plecy by udusić Amerykanina. Nic z tego Lewis wraca do półgardy. Jailton obchodzi pozycję oponenta i ponownie jest w dosiadzie. Koniec czwartej rundy.

Derrick Lewis wszedł w Almeidę ciosami, ten poszedł w nogi i chciał przenieść walkę na matę. Amerykanin dobrze się bronił przez minutę i nawet miał dogodną pozycję w klinczu pod siatką jednak ostatecznie Jailton obalił oponenta. Pojedyncze ciosy w wykonaniu Brazylijczyka. Sędzia Marc Goddard ostrzega Almeidę by ten zwiększył tempo ataków. Wracamy do stójki na moment, gdyż Jailton ponownie rzuca rywalem o matę. Koniec walki.

Jailton Almeida pokonał Derricka Lewisa po jednogłośnej decyzji sędziów.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments