ufc 298 robert whittaker pokonał paulo costę

UFC 298: Robert Whittaker pokonał Paulo Costę

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 18 lutego 2024

W co-main evencie gali UFC 298 do octagonu weszli Robert Whittaker i Paulo Costa. Pojedynek o być albo nie być w czołówce kategorii średniej wygrał Robert Whittaker.

Robert Whittaker to były mistrz organizacji UFC, który najlepsze lata ma już za sobą. Mimo to „Reaper” utrzymuje się w topie kategorii do 84 kilogramów.

Paulo Costa nie ukrywa mistrzowskich ambicji, jednak ostatnio częściej się leczy, aniżeli melduje się w octagonie najlepszej ligi MMA na świecie.

Na UFC 298 Whittaker i Costa walczyli o utrzymanie w czołówce rankingu kategorii średniej. Wygrany będzie mógł liczyć na wielkie walki, natomiast przegrany wypadnie na jakiś czas z obiegu.

Zachęcamy do zapoznania się z relacją z walki Whittaker – Costa.

Paulo Costa skraca dystans. Whittaker mocno kopie. Costa trafia lewym prostym. High kick w wykonaniu Brazylijczyka. Kolejne potężne wysokie kopnięcie. Mocne ciosy z obu stron. Bardzo mocny lewy Whittakera. Mocne zaczerwienienie pod prawym okiem Australijczyka. Reaper wszedł ciosami w Brazylijczyka. Brutalne niskie kopnięcia Whittakera. Dobry prawy przez gardę. Robert trafia lewym. Paulo wyprowadza low kicka. Whittaker trafia prawym prostym. Dobry prosty Costy. Niesamowite Paulo trafia obrotówką pod koniec rundy. Whittaker zachwiał się na nogach! Na dobicie rywala zabrakło jednak czasu. Koniec rundy.

Mocny low kick Whittakera. Wydaje się, że Reaper doszedł do siebie po knockdownie. Kolejne dobre kopnięcia Roberta. Dobry lewy i high kick Whittakera. Costa tylko wystawił język i zachęcił rywala do ataków. Bardzo mocny low kick Roberta. Długie proste Costy jednak niecelne. Brazylijczyk wsadził palec w oko rywala. Dobre kopnięcie i szybka kombinacja bokserska Whittakera. High kick Costy tym razem na gardę rywala. Dobry lewy Whittakera. Sierpowy i prosty Roberta. Australijczyk trafia coraz częściej. Kopnięcia Costy. Dobra końcówka rundy Whittakera, który zaakcentował ją akcjami bokserskimi.

Obaj zawodnicy trafiają ciosami na początku finałowej rundy. Low kick na low kick. Próba wejścia z ciosami w wykonaniu Roberta. Mocny prawy Whittakera. Costa podjął próbę tajskiego klinczu jednak nic z tego nie wyszło. Trafia Whittaker, ale Brazylijczyk odpowiada lewym prostym. Okrzyki z narożników by zawodnicy podkręcili tempo w końcówce. Costa zaatakował kopnięciem jednak Whittaker ładnie uniknął tego ataku obniżając pozycję. W końcówce sporo niecelnych ciosów, ale Whittaker trafił lewym. Koniec walki.

Robert Whittaker pokonał Paulo Costę po jednogłośnej decyzji sędziów

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments