ufc 296 alexandre pantoja był w opałach ale obronił mistrzowski pas

UFC 296: Alexandre Pantoja był w opałach w 5. rundzie ale obronił mistrzowski pas

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 17 grudnia 2023

W co-main evencie gali UFC 296 doszło do rewanżowego starcia. Alexandre Pantoja i Brandon Royval zmierzyli się po raz drugi w boju o pas mistrzowski kategorii muszej.

Alexandre Pantoja to aktualny mistrz kategorii muszej organizacji UFC. Brazylijski Cannibal w obronie mistrzowskiego tytułu stanął przed niezwykle ciężkim wyzwaniem.

Pantoja musiał bronić mistrzowskiego pasa w pojedynku z rywalem, z którym już kiedyś przyszło mu się mierzyć. Zdeterminowany pretendent Brandon Royval zapowiadał, że zrobi wszystko by wziąć udany rewanż.

Jakim wynikiem zakończyła się walka o pas mistrzowski kategorii muszej?

UFC 296: Pantoja vs. Royval

Efektowne szybkie rozpoczęcie w wykonaniu Brazylijczyka, który przegonił rywala po octagonie zadając cios za ciosem. Chwila w klinczu. Niesamowite, potężne low kicki ze strony Pantoji. Próba wysokiego kopnięcia w wykonaniu Royvala. Alexandre Pantoja przeniósł walkę na matę. Kanibal pracuje nad uzyskaniem dosiadu. Bardzo szybka walka. Efektowne upkicki ze strony Royvala. Alexandre wpada w rywala mocnymi ciosami z góry. Reprezentujący American Top Team mistrz przez moment był w zagrożeniu, gdy Royval poszedł po dźwignię na nogę jednak Pantoja szybko wyszedł z tarapatów. Koniec rundy.

Pantoja trafia mocnym prawym, a po chwili soczystym middle kickiem. Alexandre chciał przenieść walkę na matę jednak Royval się wybronił. Po małej wymianie Pantoja w końcu uzyskał sprowadzenie. Amerykanin ma przewagę warunków fizycznych jednak nie potrafi jej wykorzystać. Royval aktywnie pracuje ciosami z dołu. W pewnym momencie Pantoja był w bocznej jednak po chwili Brandon zdołał powrócić do półgardy. Rozjuszony mistrz zaczyna atakować ciosami z góry. Royval wyprowadził wysokie kopnięcie i został szybko za to skarcony, gdyż Pantoja wykorzystał ten moment by przenieść walkę na matę.

Pantoja ponownie szybko przenosi walkę na matę. Mistrz poszedł po duszenie zza pleców. Royval zdołał przetoczyć jednak Pantoja szybko wstał i wyprowadził celny cios. Ładny prosty w wykonaniu Royvala. Amerykanin udanie wybronił próbę sprowadzenia. Solidne proste Brazylijczyka. Amerykanin odpowiada tym samym. Royval trafia potężnym kolanem. Pantoja natychmiast idzie po obalenie i przenosi walkę na matę. Wymiana ciosów w parterze. Mistrz kończy rundę na górze.

Alexandre Pantoja po kilkunastu sekundach przeniósł walkę na matę. Bardzo ładna praca mistrza zapewnia mu okazję do tego by wpiąć duszenie zza pleców. Pantoja wpiął trójkąt nogami na ciele rywala i pracuje nad zapięciem duszenia. Doskonała praca Pantoji, który był bliski uduszenia Royvala. Brazylijczyk dominuje w tej rundzie popełnia jednak błąd i to Royval kończy odsłonę wyprowadzając ciosy z góry.

Wymiana ciosów na początku piątej rundy. Royval trafia prostymi i podbródkowymi. Pantoja odpowiada low kickami. Mistrz wygląda na zmęczonego. Świetna wymiana ciosów na środku octagonu. Lepiej wychodzi z tej wymiany Royval, który trafia celniej i częściej. Pantoja idzie po nogi rywala i po chwili pracy w klinczu przenosi walkę na matę. Alexandre Pantoja atakuje ciosami z góry, pracuje aktywnie tak, aby Royval nie wrócił do stójki. Koniec walki.

Alexandre Pantoja pokonał Brandona Royvala po jednogłośnej decyzji sędziów

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments