Sean Strickland pokonał Israela Adesanyę ufc 293

UFC 293: Sean Strickland nowym mistrzem UFC! Amerykanin pokonał Adesanyę!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 10 września 2023

Czas na main event gali UFC 293 w Sydney, a zmierzą się w nim Israel Adesanya oraz Sean Strickland. Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii średniej, a stawką starcia będzie pas mistrzowski tej dywizji wagowej.

Sean Strickland starał się przed starciem sprowokować mistrza UFC. Israel Adesanya nie wdawał się jednak w gierki słowne z Amerykaninem i zapowiedział, że „Tarzan” zostanie skarcony w octagonie podczas UFC 293.

Adesanya wejdzie do octagonu jako dominujący mistrz, który szybko odzyskał pas. Strickland stanie przed wielką szansą, pytanie tylko czy będzie w stanie ją wykorzystać po tym jak z trudem zmieścił się w limicie do 84 kilogramów.

Israel Adesanya będzie miał po swojej stronie przewagę wzrostu i zasięgu. Amerykanin niejednokrotnie udowadniał już że nawet więksi i mocni fizycznie rywale mają z nim problemy.

UFC 293: Adesanya vs. Strickland – relacja, wynik walki

Zaczynamy walkę wieczoru gali UFC 293 w Sydney! Israel Adesanya kontra Sean Strickland. Israel Adesanya rozpoczął od kopnięć. Sporo badania z obu stron jednak mało ciosów. Amerykanin atakuje kombinacją, mistrz odpowiada low kickami. Stylebender kąsa długim lewym prostym. Ładna kombinacja ze strony Stricklanda jednak Adesanya wypuścił front kicka i zatrzymał zapędy oponenta. Sean Strickland stara się chodzić za rywalem jednak ten schodzi do boku i atakuje z kontry. Adesanya wypuszcza kopnięcia na kolano rywala. Dwa ładne lewe ze strony Stricklanda. Strickland trafia potężnym prawym i zasypał Israela solidną serią ciosów jednak mimo to mistrz zdołał wstać i mamy koniec rundy. Runda 10:9 Strickland.

Israel Adesanya rozpoczął drugą odsłonę od kopnięć. Pochodzący z Nigerii zawodnik zaczął dokładać do tego proste jednak póki co nie robią one żadnego wrażenia na Stricklandzie. Adesanya wykorzystuje dystans i przewagę zasięgu. Stara się także atakować z doskoku. Spokojna pierwsza połowa drugiej rundy w wykonaniu Stricklanda. Adesanya miesza kopnięcia oraz długie proste na korpus. Strickland trafia prawym jednak Adesanya także trafia mocnym ciosem. Ładna kombinacja lewy-prawy na koniec rundy w wykonaniu Seana. Runda 10:9 Adesanya.

Mistrz kontynuuje swą pracę, dużo schodzenia na boki i w tył, sporo mobilności i sprawiania, że to Strickland musi się „nachodzić” by w ogóle móc myśleć o wyprowadzeniu ciosu. Próba obrotowego kopnięcia w wykonaniu Adesanyi. Wymiana ciosów na środku octagonu i Izzy trafia. Israel chciał kontynuować atak high kickiem jednak Strickland przyjął go na gardę. Bardzo ladny atak Stricklanda, który wstrząsnął mistrzem. Kolejna wymiana ciosów i tym razem to Strickland trafia lewym. Strickland zaskakująco często daje radę przebić się prostym przez gardę Adesanyi. Israel może i wyprowadza więcej ciosów jednak to po stronie Stricklanda są mocniejsze uderzenia. Wyrównana runda, ciężka do wypunktowania.

Adesanya ponownie cofa się i atakuje z doskoku jednak to Sean Strickland znów trafia mocniej i celniej. Kilka udanych uderzeń Seana sprawiło, że Israel wyglądał na podłączonego jednak Amerykanin nie stara się na siłę dobijać rywala i nie traci głowy. Bardzo dobra runda Stricklanda który trafia ponownie. Kolejna solidna runda Stricklanda, który niczym zaprogramowany szedł do przodu. Israel Adesanya musi podkręcić tempo w piątej odsłonie jeśli marzy o obronie mistrzowskiego tytułu. Runda 10:9 Strickland.

Rozpoczynamy finałową rundę! Mocne kopnięcia ze strony Adesanyi na początek piątej rundy. Bardzo spokojna praca Stricklanda, który kontynuuje założony gameplan. Adesanya próbuje czarować kopnięciami jednak niewiele to daje. Przez całą walkę Israel ani razu nie sprawił, że Sean znalazł się w opałach. Izzy trafia lewym co Strickland kontruje prawym. Strickland trafia kombinacją lewy, prawy. Amerykanin podkręca tempo. Sean Strickland powinien wygrać ten pojedynek! Świetny występ Amerykanina!

Sean Strickland pokonał Israela Adesanyę po jednogłośnej decyzji sędziów

Noche UFC: Grasso vs. Shevchenko 2 – gdzie oglądać?

Galę Noche UFC: Grasso vs. Shevchenko 2 w całości obejrzycie i obstawicie u bukmachera eFortuna.pl! Na początek otrzymacie specjalny BONUS w postaci darmowych 20 zł. Transmisja z gali rozpocznie się w niedzielę 17 września o 01:00. Start transmisji z głównej karty zaplanowano na 04:00 w niedzielę 17 września.

-=> Transmisja z Noche UFC: Grasso vs. Shevchenko 2. Oglądaj za darmo!

Data: 17 września, niedziela
Lokalizacja: Las Vegas, USA
Ilość walk: 11
Start transmisji z karty wstępnej: 01:00, niedziela 17 września
Start transmisji z karty głównej: 04:00, niedziela 17 września
Stream onlineeFortuna.pl
TransmisjaeFortuna.pl

-=> Oglądaj na żywo i obstawiaj Noche UFC! Stream online!

Klikając w powyższy link przechodzisz do rejestracji, która zajmuje dosłownie 30 sekund! Następnie możesz wykorzystać 20 zł, otrzymane za otwarcie konta na wytypowanie pierwszego kuponu.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments