UFC 290 Volkanovski znokautował Rodrigueza

UFC 290: Alexander Volkanovski znokautował Yaira Rodrigueza! [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 09 lipca 2023

Czas na wielce wyczekiwaną walkę wieczoru gali UFC 290! W main evencie zmierzyli się Alexander Volkanovski i Yair Rodriguez. W pojedynku zostały zunifikowane mistrzowskie pasy kategorii piórkowej. Jaki był wynik walki Volkanovski vs. Rodriguez?

Alexander Volkanovski pozostaje niepokonany w kategorii piórkowej od lat. „The Great” w swoim ostatnim występie zaliczył porażkę po decyzji sędziów jednak superfight z Islamem Makhachevem był zakontraktowany w limicie dywizji lekkiej. Dla Australijczyka będzie to powrót do octagonu po zaledwie pięciu miesiącach.

Podczas gdy Volkanovski rozpamiętywał minimalną przegraną z Makhachevem jego dzisiejszy rywal Yair Rodriguez cieszył się ze zdobycia tymczasowego pasa mistrzowskiego kategorii piórkowej. Matchmakerzy organizacji UFC nie próżnowali i szybko zestawili pojedynek unifikujący mistrzowskie pasy na galę UFC 290.

UFC 290: Volkanovski vs. Rodriguez – relacja, wynik

Spokojny początek walki wieczoru. Yair dwukrotnie wystrzelił high kickiem jednak Volkanovski uniknął obu akcji. Middle kick Rodrigueza, wchodzi jednak Volkanovski przechwycił nogę i mistrz szybko zyskał obalenie! Alexander będzie pracował ciosami z góry. Yair będzie się natomiast kręcił z pleców by wykorzystać każdy błąd mistrza. Alex trafia łokciami. Rodriguez kręci się na tyle dobrze, że udaje mu się uciec i wstaje pod siatką. Mistrz udanie przenosi walkę do parteru i ma tymczasowego championa na macie.

Kopnięcie na kopnięcie na początek drugiej odsłony. Yair stara się wykorzystywać przewagę zasięgu i swoje długie nogi. Póki co nie udaje się jednak celnie trafić w głowę Volkanovskiego. Niesamowita akcja w której obaj zawodnicy mocno trafili rywala w krótkim dystansie. Volkanovski stara się wykorzystać moment i chce zajść za plecy Rodrigueza, jednak nic z tego nie wychodzi. Yair wraca do stójki. Po chwili jednak Alex przenosi ponownie walkę na matę. Mistrz zdaje się mieć sporą przewagę siłową jak chodzi o klincz. Mocne ground and pound w wykonaniu Volkanovskiego. Yair odgryza się łokciami z dołu.

Spokojniejsze otwarcie trzeciej odsłony. Rodriguez stara się okopywać nogę wykroczną Volkanovskiego. Rodriguez trafia high kickiem, prawym oraz obrotówką na korpus. Bardzo ładne akcje Rodrigueza na które Alexander odpowiedział celnym prawym oraz low kickiem. Przypadkowy faul Volkanovskiego, który uderzył głową Meksykanina. Yair Rodriguez trafia świetnie, dwukrotnie kombinacjami ciosów bokserskich i kopnięciami jednak Alexander Volkanovski odgryza się i trafia potężnym prawym. The Great szybko doskoczył do Yaira Rodrigueza i dobił go mocnymi ciosami pod siatką sprawiając, że Meksykanin padł na matę gdzie mistrz zasypał go gradem ciosów!

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments