UFC 286 Vettori pokonał Dolidze

UFC 286: Marvin Vettori pokonał Romana Dolidze po jednogłośnej decyzji sędziów

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 18 marca 2023

W pierwszej walce głównej karty gali UFC 286 zmierzyli się Roman Dolidze i Marvin Vettori. Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii średniej. Vettori miał okazję mierzyć się już z takimi tuzami dywizji średniej UFC jak Robert Whittaker czy Israel Adesanya. Dla Gruzina walka z Marvinem to największe wyzwanie w dotychczasowej karierze.

Pięć ostatnich pojedynków Marvina Vettoriego przebiegło na pełnym dystansie. Jakby tego było mało aż cztery z tych starć były walkami zakontraktowanymi na pięć rund. „The Italian Dream” tym samym dysponuje zdecydowanie większym doświadczeniem jak chodzi o toczenie tzw. rund mistrzowskich.

Jak weźmiemy pod uwagę występy Romana Dolidze to były one zupełnym przeciwieństwem od starć Vettoriego. Trzy z czterech ostatnich walk Gruzin wygrał nokautując rywali. Sam Włoch powiedział nawet, że jego zdaniem Dolidze wygrywał walki, których wygrać nie powinien.

Jak zatem wyglądał pojedynek na gali UFC 286 w Londynie? Relacja z walki Vettori vs. Dolidze:

Marvin Vettori rozpoczął od niskich kopnięć. Następnie Włoch kopnął rywala na korpus i po chwili ponownie zaserwował Gruzinowi niskie kopnięcie. Roman Dolidze odpłaca się oponentowi kilkoma mocnymi ciosami w stójce, ładne uderzenia wstrząsnęły Vettorim. Wymiana w krótkim dystansie na środku octagonu. Bardzo często dochodzi do krótkich ataków a to z jednej a z drugiej strony i choć zawodnicy wkładają sporo siły w ciosy to przecinają one powietrze lub nie dochodzą do rywala. Nieintencjonalne zderzenie głowami, chwila przerwy dla Vettoriego. Ładne wysokie kopnięcia Gruzina. Trzy potężne prawe dochodzą głowy Vettoriego. Włoch kończy rundę celnym długim lewym prostym. Wyrównana pierwsza odsłona z lekkim wskazaniem na Włocha.

Bardzo mocne low kicki Marvina na otwarcie drugiej rundy. Włoch skupia się głównie na niskich kopnięciach i sporadycznych ciosach pięściami. Dolidze z kolei jeśli atakuje to wypuszcza kilka ciosów pięściami, później na chwilę przerywa jakby zastygał w miejscu, a następnie atakuje ze zdwojoną siłą. Vettori trafił obszernym lewym który wstrząsnął głową oponenta. Dobra druga runda Vettoriego.

Marvin znowu serwuje rywalowi mocne niskie kopnięcia. Dolidze chodzi za Włochem jednak ten odskakuje i kiedy tylko znajduje odpowiedni moment szybko doskakuje do Gruzina i atakuje go kopnięciem lub ciosem. Dolidze trafia prawym i lewym prostym w jednej akcji. Gruzin wyłapał też krótkie ciosy Marvina jednak szybko się odpłacił przebijając się prostymi przez gardę rywala. Dolidze trafia mocnym prawym za ucho rywala. Marvin się odpłaca i mamy bitkę cios za cios. Obaj zawodnicy się uśmiechają. Gruzin próbował przenieść walkę do parteru jednak nic z tego nie wyszło. Wyrównana walka. Koniec starcia.

Zostaw ocenę
0
0