Lerone Murphy pokonał Santosa

UFC 286: Lerone Murphy minimalnie lepszy od Gabriela Santosa w walce niepokonanych talentów!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 18 marca 2023

W kolejnej walce karty wstępnej gali UFC 286 zmierzyli się Lerone Murphy i Gabriel Santos. Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii piórkowej. Dla Murphy’ego walka na gali w rodzimym Londynie jest piątym pojedynkiem w najlepszej lidze MMA na świecie.

Anglik ze Stockport jest do tej pory niepokonany w zawodowej karierze. W organizacji UFC ma na koncie bilans trzech zwycięstw i remis.

Brazylijczyk to mistrz organizacji LFA, który przyjął ofertę walki na zaledwie tydzień przed galą ratując tym samym udział Murphy’ego w wydarzeniu. Santos podobnie jak Murphy także jest niepokonany w zawodowym MMA.

Jaki padł wynik w walce Lerone Murphy vs. Gabriel Santos?

Relacja z walki:

Santos szybko przenosi walkę na matę. Atakuje rywala kolanem pod siatką. Po chwilowym zamieszaniu to Murphy jest jednak z góry. Gabriel próbuje zapiąć trójkąta. Patowa sytuacja, zawodnicy wracają do stójki. Murphy trafia prosty, na co Santos odpowiada middle kickiem. Na ten moment wygląda na to, że Anglik ma szybsze pięści. Gabriel próbuje wywrócić rywala, a następnie kopie go mocno w plecy. Wysokie kopnięcie mistrza LFA. Wow super akcja Brazylijczyka, który wszedł w rywala kombinacją, którą zakończył wejściem w nogi. Murphy wstaje jednak otrzymuje kilka ciosów pod siatką. Mocny lewy Santosa trafia w szczękę rywala, ten odpowiada soczystym kopnięciem na żebra. Bardzo ladna wymiana z obu stron w końcówce rundy.

Niebywałe już na początku drugiej rundy zawodnicy poszli na totalną wymianę Murphy trafiał pięściami a Santos odpowiadał kolanami. Klincz pod siatką. Lerone Murphy uzyskuje udane sprowadzenie. Santos kręci się po nogę rywala. Gabriel wraca do stójki z ciosem. Kopnięcie w krocze. Santos ma chwilę czasu dla siebie jednak zgłasza gotowość do walki. Murphy próbuje wysokiego kopnięcia jednak Santos obniża pozycję i ładnie uniknął ataku rywala. Cios za cios, Anglik trafia mocniej jednak Santos natychmiast przenosi walkę na matę. Brazylijczyk atakuje korpus rywala i próbuje zapiać duszenie zza pleców. Brazylijczyk idzie po balachę jednak Anglik podniósł pozycję i na skończenie zabrakło czasu.

Lerone Murphy trafia ładnie dwukrotnie jednak Santos szybciutko wykorzystuje moment, łapie rywala i sprowadza go na matę. Zawodnicy wracają do stójki i mamy klincz. Anglik trafia na środku octagonu, Brazylijczyk odpowiada. Doskonałe wyniesienie i obalenie ze strony Santosa. Brazylijczyk ma niecałą minutę na to by popracować z góry w parterze. Po powrocie do stójki wysokie kopnięcie Santosa i obrotowy backfist. Koniec walki!

Lerone Murphy pok. Gabriela Santosa po niejednogłośnej decyzji sędziów (28-29, 29-82, 29-28)

Zostaw ocenę
0
0