UFC 285 bez udziału byłego mistrza! Rywal wypadł z powodu kontuzji

S
0
Opublikowano: 31 stycznia 2023

Na niedużo ponad miesiąc przed wyczekiwaną galą UFC 285 dowiedzieliśmy się, że jednego z pojedynków na pewno nie zobaczymy. Rywal Cody’ego Garbrandta doznał kontuzji i występ „No Love” stanął pod znakiem zapytania.

Main eventem gali UFC 285 jak wiadomo będzie pojedynek powracającego po trzyletniej przerwie Jona Jonesa. Amerykanin już w debiucie w królewskiej kategorii wagowej zmierzy się o pełnoprawny tytuł mistrzowski, który został pozostawiony przez Francisa Ngannou. Przeciwnikiem „Bonesa” będzie ostatni oponent Kameruńczyka, Ciryl Gane.

Wcześniej bardzo ciekawie zapowiadał się pojedynek w dywizji koguciej. Były champion Cody Garbrandt zdecydował się na powrót do niej po mocno nieudanej przygodzie w wadze muszej. Tam w grudniu 2021 roku szybko znokautował go Kai Kara-France. „No Love” w minionych 12. miesiącach nie zaliczył żadnego występu po tym, jak dwukrotnie odwołano jego starcie z Ranim Yahyą.

Garbrandt miał na UFC 285 spotkać się z Julio Arce. Dla rywala byłby to zdecydowanie najwyżej notowany oponent w historii jego występów dla największej federacji MMA na świecie. Niestety jednak Amerykanin wypadł z tego zestawienia z powodu kontuzji o czym poinformował Marcel Dorff.

W sieci szybko zaczęto poszukiwać zastępstwa dla Cody’ego Garbrandta, który miałby trochę ponad 4 tygodnie na wdrożenie nowego gameplanu. Jednym z nazwisk, na które można było trafić był niepokonany Umar Nurmagomedov. Rosjanin po niedawnym zwycięstwie przez KO w 1. rundzie stwierdził, że jest gotów na walkę z kimkolwiek i kiedykolwiek.

Zostaw ocenę
0
0