UFC 285. Alexa Grasso poddała Shevchenko! Przerwane długie panowanie „Bullet”!

S
0
Opublikowano: 05 marca 2023

Na minionej gali UFC 285 do ósmej obrony swojego tytułu wagi muszej kobiet stanęła Valentina Shevchenko. Urodzona w Kirgistanie mistrzyni zmierzyła się z numerem 6 rankingu, Alexą Grasso.

Popularna „Bullet”, co zrozumiałe, była ogromną faworytką przed występem w Las Vegas. Czołowa fighterka nie tylko dywizji muszej, lecz także rankingu bez podziału na kategorie wagowe pań, miała przejechać się po Aleksie Grasso.

Shevchenko bardzo statecznie rozpoczęła to starcie. Czekała na ataki Meksykanki, która starała się doskakiwać z bokserskimi seriami. Pretendentka zaczęła sięgać szczęki Valentiny, która choć miała kilka mocniejszych akcentów nie mogła być zadowolona po otwierającej odsłonie.

W kolejnej Grasso znów szukała kąśliwych uderzeń, ale skończyła na macie po błyskawicznym obaleniu. „Bullet” znakomicie kontrolowała rywalkę, rozbijając jej głowę, ale Alexa zdołała wrócić do stójki. Chwilę później znów była na deskach, ale aktywnie atakowała mistrzynię z dołu.

W 3. rundzie Valentina Shevchenko wróciła do planu z pierwszej odsłony. Wyczekiwała ataków pretendentki i części z nich zdołała uniknąć. Niektóre jednak sięgały szczęki i nosa, poprawiając bojowy makijaż na twarzy championki. W końcu „Bullet” sprowadziła Alexę na matę, ale przed syreną sama znalazła się w gilotynie.

Shevchenko szybko zaczęła atakować w stójce, obie panie często były niecelne. W końcu zmusiła Valentinę do wycofania Grasso, a Kirgizka wyskoczyła z obrotowym kopnięciem na brzuch, co jednak Meksykanka wyłapała! Wskoczy za plecy „Bullet” z duszeniem i nie puściła, aż mistrzyni nie odklepała!

Oficjalny wynik: Alexa Grasso wygrywa przez poddanie w 4. rundzie i została nową mistrzynią wagi muszej kobiet!

Zostaw ocenę
0
0