UFC 284. Islam Makhachev ma na celowniku kategorię półśrednią! „Ktokolwiek będzie tam zasiadał na tronie, to…”

S
0
Opublikowano: 10 lutego 2023

Mistrz wagi lekkiej UFC Islam Makhachev potwierdził to, o czym mówiło się od jakiegoś czasu. Dagestańczyk wkrótce spróbuje swoich sił w kategorii półśredniej.

Już w najbliższą niedzielę polskiego czasu Islam Makhachev stanie do pierwszej obrony tytułu mistrza dywizji lekkiej. Na UFC 284 oponentem Rosjanina będzie król wagi piórkowej, Alexander Volkanovski. Dagestańczyk w przypadku wygranej zajmie też 1. miejsce w rankingu zawodników bez podziału na kategorie.

31-latek do tego starcia podejdzie na fali 11. kolejnych zwycięstw. Protegowany Khabiba Nurmagomedova w porównaniu do swojego mentora zaliczył jedną porażkę – miało to miejsce w 2015 roku, gdy został skończony przez Adriano Martinsa. Mimo tej małej skazy na rekordzie Islam Makhachev jest uważany za czołowego fightera świata, a swoją wielkość będzie mógł udowodnić przeciwko Alexandrowi „Wielkiemu”.

Dagestańczyk, podobnie jak jego najbliższy rywal, mierzy też w kategorię wyżej. Temat ten został poruszony podczas ostatniego spotkania z mediami, gdzie Makahachev powiedział:

„Pewnego dnia do tego dojdzie… Wiecie, zadzwonię do Dany i powiem mu: pamiętaj, jak potrzebujesz kogoś w dywizji do 170. funtów, będę gotowy.”

Jak sam przyznał, ogromną zaletą zmiany kategorii byłoby niezrzucanie dodatkowych kilogramów. Nawet na kilka dni przed galą nie musiałby specjalnie uważać na posiłki i liczyć kalorii. Szerzej w tej sprawie wypowiedział się też dla RSports Russia.

„Ujmę to tak: ten temat jest ważny. Lubię walczyć, lubię walczyć z silnymi zawodnikami. Uwielbiam duże walki. Ktokolwiek będzie tam zasiadał na tronie, to będzie ogromne wydarzenie i bardzo mnie to interesuje. Ale w 2023 mam jeszcze kilku istotnych przeciwników w mojej kategorii, których muszę pokonać.”

Kursy bukmacherskie na walkę Makhachev vs. Volkanovski

Gale UFC, a w tym tę najbliższą UFC 284, obejrzysz za darmo Fortuna TV. Wystarczy zarejestrować się tutaj. Na start otrzymasz również darmowe 20 zł do wykorzystania na dowolny zakład oraz zakład bez ryzyka do 600 zł. Warto pamiętać, że Fortuna posiada szeroki wybór zakładów na wszystkie gale UFC, co najważniejsze można łączyć ze sobą wiele zdarzeń np. zwycięzcę pojedynku i czas jego trwania.

Rejestracja zajmie niespełna minutę, a obstawiając kupon w dniu gali otrzymujesz dostęp do Fortuna TV, gdzie już od pierwszej walki transmitowana będzie gala UFC 284!

-> Oglądaj i obstawiaj UFC w Fortuna TV!

Zostaw ocenę
0
0