UFC 260: Miocic vs. Ngannou II – wyniki na żywo.

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 28 marca 2021

Już tylko kilka chwil dzieli nas od rozpoczęcia pierwszej walki na karcie gali UFC 260, w main evencie której będziemy mogli oglądać rewanż pomiędzy Stipe Miocicem a Francisem Ngannou. Ich pierwsze starcie odbyło się na gali UFC 220, wówczas lepszy okazał się mistrz wagi ciężkiej – Stipe Miocic, który pokonał Afrykańczyka przez decyzję sędziowską.

Przez trzy lata Ngannou zbudował sobie serię czterech walk bez porażki, co czyni go niepokonanym przez dwa i pół roku. W tym czasie pokonał takich rywali jak Cain Velasquez, Curtis Blaydes, Jairzinho Rozenstruik oraz Junior Dos Santos. Po walce z Amerykaninem nadarzyła mu się jeszcze jedna porażka z Derrickiem Lewisem, ale od tamtego czasu tylko jedna jego walka wyszła poza pierwszą minutę pierwszej rundy, bo swoich rywali kończył w 45, 26, 71 oraz 20 sekund.

Stipe od ich pierwszej walki zdołał stoczyć jedynie trzy walki, i wszystkie trzy przeciwko Danielowi Cormierowi. W ich pierwszej walce to DC okazał się lepszy, pokonując Miocicia pod koniec pierwszej rundy. Jednak już kilka miesięcy później reprezentant Ohio odebrał pas Cormierowi, co otwierało drogę to ich trylogii, która ziściła się na gali UFC 252 w sierpniu 2020 roku. Udało się wtedy pokonać DC poprzez decyzję sędziów, tym samym odesłał Cormiera na sportową emeryturę.

Transmisję gali UFC 260 możecie oglądać od 0:30, wtedy będziecie mogli oglądać kartę przedwstępną na UFC Fight Pass. Od 1:00 zaczyna się karta wstępna, na której zobaczymy Michała Oleksiejczuka w starciu z Medestasem Bakauskasem. Kartę wstępną również możecie oglądać wykupując UFC Fight Pass. Jednak od 4:00 rozpocznie się karta główna, a tym samym przeniesiemy się do Polsatu Sport, gdzie będziemy mogli za darmo oglądać takie gwiazdy jak O`malley, Woodley, Miocic czy Ngannou. Wyniki będziecie mogli również śledzić tu, gdzie będziemy na bieżąco aktualizować rezultaty walk.

Karta Przedwstępna:
Marc-Andre Barriault pokonuje Abu Azaitara poprzez TKO w 4 minucie 56 sekundzie trzeciej rundy

Karta Wstępna:
Omar Morales pokonuje Shane`a Younga poprzez jednogłośną decyzję sędziów (3×30-27).
Michał Oleksiejczuk pokonuje Modestasa Bukauskasa poprzed niejednogłośną decyzję sędziów (29-28, 28-29, 29-28)
Abubakkar Nurmagomedov pokonuje Jareda Goddena poprzez jednogłośną decyzję sędziów (3×30-27)
Alonzo Manifield pokonuje Fabio Cheranta poprzez poddanie w 1 minucie i 11 sekundzie pierwszej rundy

Karta Główna:
Jimmy Mullarkey nokautuje Khamę Worth`iego w 47 sekundzie pierwszej rundy
Miranda Maverick pokonuje Gillian Robertson poprzez jednogłośną decyzję sędziów
Sean O`malley nokautuje Thomasa Almeidę w 3 minucie i 52 sekundzie trzeciej rundy
Vincente Luque udusił Tyrona Woodleya w 3 minucie i 56 sekundzie pierwszej rundy
Francis Ngannou nokautuje Stipe Miocicia w 52 sekundzie drugiej rundy, tym samym zostając nowym mistrzem wagi ciężkiej.