mamed khalidov

Tylko Mamed tak czaruje w KSW! Kreatywne poddania i efektowne nokauty Khalidova [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 11 grudnia 2022

Mamed Khalidov jest bez wątpienia legendą nie tylko polskiego, ale także i europejskiego MMA. 42-letni zawodnik urodził się w Czeczenii jednak w 1997 roku przyjechał do Polski. W tym roku wybiło zatem 25 lat od momentu, w którym Khalidov zamieszkał w kraju. Co ciekawe reprezentant Arrachionu ma na swoim koncie równe 25 walk dla federacji KSW!

Niewiele osób wie, że Mamed treningi sportów walki rozpoczął jeszcze w targanej wojną Czeczenii. Khalidov trenował kung-fu i karate, a gdy rozpoczęła się wojna i bombardowanie Groznego dzięki szybkiej reakcji dziadka rodzina Khalidovów trafiła do małej wsi. Nie było tam jednak wcale o wiele bezpieczniej ponieważ wioskę oddaloną o dwa kilometry również zbombardowano, a później weszli do niej Rosjanie i zabili większość mieszkańców.

W 1997 roku Mamed dowiedział się, że w Polsce istnieje możliwość uzyskania stypendium, tak się właśnie stało i trafił do szkoły językowej we Wrocławiu skąd po roku przeniósł się do Olsztyna. To właśnie tam zapuścił korzenie Khalidov, który wielokrotnie powtarzał, że to miasto stało się jego miejscem na ziemi.

Hitowa gala XTB KSW 77, gdzie w walce wieczoru Mariusz Pudzianowski spotka się z Mamedem Khalidovem transmitowana będzie tylko i wyłącznie w Viaplay. Cena za miesięczny dostęp to tylko 34,99 zł. Wykupując pakiet otrzymujesz dostęp do filmów, seriali i meczy na żywo!

-> Kup dostęp do KSW 77: Pudzian vs Mamed

Bilety na ostatnią galę KSW w tym roku zostały wyprzedane w zawrotnym tempie. Walkę Pudzian vs Khalidov obejrzysz na żywo tutaj. Rejestracja zajmuje minutę.

W trakcie długiej trwającej 18 lat zawodowej kariery były mistrz KSW w kategorii średniej walczył także poza granicami Polski: w Czeczenii, Chorwacji, Japonii, USA, Anglii, czy na Litwie.

Polscy kibice pokochali Mameda za jego efektowny styl walki, kreatywność oraz wszechstronność. Khalidov jest bowiem niebywale niebezpieczny zarówno w stójce jak i w parterze. Mamed ma na swoim koncie 15 wygranych przez KO/TKO i 16 zwycięstw przez poddania. Przypomnijmy sobie najlepsze nokauty i poddania Mameda Khalidova.

Mamed Khalidov – kreatywne poddania i efektowne nokauty!

Zostaw ocenę
0
0