Tylko jedna obrona Makhacheva?! „Czy Islam czuje to, co Khabib…?”

S
0
Opublikowano: 14 stycznia 2023

Już w przyszłym miesiącu Islam Makhachev stanie do pierwszej obrony pasa mistrzowskiego wagi lekkiej. Na UFC 284 zmierzy się z Alexandrem Volkanovskim, a jeden z ekspertów uważa, że… Może być to jego jedyna obrona!

Dagestańczyk po złoto w najbardziej naszpikowanej gwiazdami kategorii wagowej sięgnął w październiku ubiegłego roku poddając Charlesa Oliveirę. Brazylijczyk nie miał najmniejszych szans i pokazał się z najlepszej strony, toteż nie było mowy o natychmiastowym rewanżu. Makhachev po celebracji na ramionach Khabiba Nurmagomedova wyzwał do walki championa dywizji piórkowej, Alexandra Volkanovskiego.

W ostatnim czasie wyszły na jaw też nowe informacje. „The Eagle” postanowił poświęcić się rodzinie i odcina się od MMA. Nie będzie trenował i przygotowywał zawodników do pojedynków, odpuści też „sterowanie” nimi z narożnika. Zdaniem Chaela Sonnena będzie to istotny czynnik na UFC 284, gdyż będzie to największa walka w karierze dla obecnego mistrza wagi lekkiej.

„Nie wyobrażam sobie scenariusza, w którym Islam Makhachev otrzymuje większą walkę. Na tym poziomie dzielą ich centymetry. Kto się bardziej wyśpi ostatniej nocy? Kto się porządnie rozgrzał? To jest tak bliskie. Spory wpływ musi mieć to, że twój szkoleniowiec, mentor, trener nie będzie robił tego, co zawsze. Wydaje się, że to duża sprawa.”

Khabib zakończył karierę w MMA po tym, jak zmarł jego ojciec, Abdulmanap Nurmagomedov. Obronił po raz ostatni tytuł wagi lekkiej i pożegnał się ze wszystkimi, zostawiając rękawice w oktagonie. Różnica między sytuacją „The Eagle’a” i Islama Makhacheva są oczywiście ogromne, ale „The American Gangster” widzi podobieństwo w „brakującym elemencie układanki” w narożniku.

„To, jak Khabib sobie z tym poradził… „Mam zobowiązanie, zgodziłem się już na coś. Zrobię to i kończę.” Czy Islam też tak czuje? Czy Islam też wyjdzie, stoczy walkę, a po jej zakończeniu… To wielka spekulacja. Ale zadaję to pytanie.”

Kursy bukmacherskie na UFC 284

Galę UFC 284: Makhachev vs. Volkanovski obstawisz i obejrzysz w całości NA ŻYWO u bukmachera eFortuna.pl! Na start przygotowano specjalny BONUS i nie jeden, a TRZY ZAKŁADY BEZ RYZYKA! Już za samą rejestrację otrzymujesz darmowe 20 zł!

Zasady są proste. Jeżeli twój pierwszy kupon będzie zwycięski otrzymujesz wygraną, jeżeli przegrasz Fortuna zwróci Ci wkład do 100 zł na konto gracza. Kolejny zakład bez ryzyka to kwota do 200 zł, a ostatni to aż 300 zł, które Fortuna zwróci, jeśli również okaże się nietrafiony!


-> Gram z Fortuną! Odbieram bonus


Zostaw ocenę
0
0