Trzy nowe walki w rozpisce FEN 45. Wraca były rywal Pudziana!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 20 lutego 2023

Organizacja FEN ogłosiła w ostatnich dniach trzy nowe zestawienia, które zostały dodane do rozpiski gali FEN 45. Co ciekawe na gali zawalczy między innymi Nikola Milanović, czyli były rywal Mariusza Pudzianowskiego. Dwie pozostałe walki to starcia w K-1.

Nikola Milanović (0-1) podejmie Patryka Masiaka (0-0) podczas gali FEN 45, która 11 marca odbędzie się w Ząbkach. Pojedynek w formule MMA zakontraktowano w kategorii OPEN.

Milanović to serbsko-polski fighter, który na zawodowstwie zadebiutował podczas gali KSW 59, gdy w walce wieczoru stanął w okrągłej klatce KSW naprzeciwko Mariusza Pudzianowskiego. Milanović to trzykrotny mistrz Polski w judo w kategorii masters oraz mistrz Polski w sambo z 2019 roku. W przeszłości zajął również 5. miejsce podczas krajowego czempionatu w sumo.

Masiak ma w swoim dorobku dwie walki bokserskie. Pierwszą wygrał już w 1. rundzie, w drugiej skrzyżował rękawice z Pawłem Strykowskim podczas gali Rocky Boxing Night, a sędziowie orzekli większościowy remis. 11 marca w Ząbkach wojownik z Gdańska stoczy pierwszy w życiu pojedynek w formule mieszanej.

Robert Krasoń (9-3) podejmie Dawida Sieka (4-1) podczas gali FEN 45, która 11 marca odbędzie się w Ząbkach. Pojedynek w formule K-1 zakontraktowano w limicie do 81 kilogramów. Krasoń to 32-letni zawodnik z Piotrkowa Trybunalskiego, który ma w swoim sportowym CV brązowy medal mistrzostw świata oraz drugie miejsce podczas światowego czempionatu w formule Full Contact. Jego dorobek wzbogaca również drugie miejsce podczas mistrzostw Europy, również w full contact.

Siek to brązowy medalista mistrzostw świata oraz mistrz Polski w kategorii wagowej to 75 kilogramów. Zawodnik z Piły ma w swoim dorobku również tytuł zawodowego mistrza Polski w formule low kick. W listopadzie 2021 roku Siek miał okazję stoczyć pojedynek zawodowy podczas gali KFN 2 w Puławach.

Bartosz Botwina (14-5) podejmie Wojciecha Konopińskiego (4-1) podczas gali FEN 45, która 11 marca odbędzie się w Ząbkach. Pojedynek w formule K-1 zakontraktowano w limicie do 71 kilogramów.

Botwina ma 32 lata, pochodzi z Białegostoku, ale trenuje w klubie Uniq w Warszawie. Spośród 14 wygranych walk 5 odniósł przed czasem. W 2017 roku zwyciężył pod szyldem GLORY w legendarnej Madison Square Garden w Nowym Jorku. W 2021 roku wygrał na HFO w Warszawie efektownie nokautując swojego przeciwnika ciosami na korpus. W karierze amatorskiej stoczył 62 walki. 11 marca zadebiutuje w FEN.

Konopiński to 31-letni zawodnik pochodzący z Bydgoszczy trenujący w klubie Fight Club Golden Dragon. Debiutujący 11 marca w FEN wojownik to mistrz Polski w formule K-1 oraz – w przeszłości – mistrz Polski low kick pro-am. Konopiński w 2022 roku pokonał na punkty faworyzowanego Ramazana Kaisa podczas gali w Hamburgu.