sarara vs zimmerman ksw 81

Tomasz Sarara i Errol Zimmerman – droga do KSW 81

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 17 kwietnia 2023

W co-main evencie gali KSW 81 w Tomaszowie Mazowieckim zmierzą się dwaj doskonali kickbokserzy, którzy postanowili toczyć pojedynki na zasadach MMA. Tomasz Sarara i Errol Zimmerman swym stójkowym kunsztem uświetnią wydarzenie, które odbędzie się 22 kwietnia. Jak wyglądała droga obu zawodników do KSW 81?

Tomasz Sarara swoją przygodę z zawodowym MMA rozpoczął w roku 2021 od gali KSW 62. Starł się wówczas z Filipem Bradariciem i chociaż początkowo wydawało się, że trudno będzie mu wygrać z bardziej doświadczonym w MMA zawodnikiem, ostatecznie to Tomasz okazał się bardziej wytrzymały, pokazał swoje ogromne serce do walki, charakter wojownika i w ostatniej rundzie rozbił rywala w parterze.

W drugiej walce na zasadach MMA Sarara skonfrontował się z innym byłym kickboxerem, Arkadiuszem Wrzoskiem. W tym pojedynku nokaut wisiał w powietrzu od pierwszej sekundy. Panowie przez prawie trzy rundy wymieniali się potężnymi ciosami i kopnięciami. Obaj byli też w poważnych tarapatach, ale ostatecznie to Arkadiusz okazał się skuteczniejszy i w końcu ostatniej rundy przyparł Tomasza do siatki, gdzie porozbijał go mocnymi uderzaniami. Starcie tych dwóch najlepszych kickboxerów wagi ciężkiej w Polsce zostało wybrane najlepszym pojedynkiem gali KSW 73.

KSW 81 – gdzie oglądać?

Gala KSW 81, na której w walce wieczoru Adrian Bartosiński zmierzy się z Arturem Szczepaniakiem transmitowana będzie tylko i wyłącznie w Viaplay. Cena za miesięczny dostęp to tylko 54,99 zł. Wykupując pakiet otrzymujesz dostęp do filmów, seriali i meczy na żywo!

Niestety transmisja nie jest dostępna w żadnej ze stacji telewizyjnych, ale można ją oczywiście oglądać na telewizorze Smart TV w aplikacji Viaplay, która jest dostępna w całej Polsce zarówno na telewizorach, komputerach, laptopach, tabletach jak i smartfonach.

Droga Errola Zimmermana do KSW 81

Dla znanego na całym świecie i niezwykle doświadczonego holenderskiego kickboxera, Errola Zimmermana, walka na gali KSW 81 będzie drugim pojedynkiem na zasadach MMA i drugą walką dla polskiej organizacji. Errol zadebiutował w zawodowym MMA w roku 2008 na gali w Japonii, gdzie zmierzył się z wielce doświadczonym Minowamanem i musiał wówczas uznać wyższość przeciwnika.

Do KSW wszedł natomiast w roku 2022, jednak stoczył wówczas wyjątkowy pojedynek, jedyny w historii organizacji bój na zasadach kickboxerskich, który rozegrany został jednak w małych rękawicach do MMA. Holender zmierzył się w tej konfrontacji z Marcinem Różalskim. Obaj zawodnicy postawili od początku na mocne kopnięcia i wymiany pięściarskie, ale to Errol okazał się lepszy. Marcin był w walce liczony cztery razy, co zgodnie z zasadami tego boju spowodowało konieczność jego zakończenia.

Zimmerman w swojej zawodowej karierze w kickboxingu stoczył blisko 120 pojedynków, z których ponad setkę wygrał. Ma na koncie 53 nokauty, a walczył z takimi legendami świata kickboxingu jak: Semmy Schilt, Badr Hari, Jerome Le Banner czy Rico Verhoeven. Jest zwycięzcą między innymi turnieju K-1 World Grand Prix European Championship oraz Superkombat Heavyweight. Jest też byłym pretendentem do tytułu mistrzowskiego prestiżowej organizacji Glory.

źródło: strona internetowa federacji KSW

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments