tomasz narkun zawalczy w amfiteatrze w szczecinie kibice pytają co z ufc

Tomasz Narkun zawalczy w amfiteatrze w Szczecinie, kibice pytają co z UFC?

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 22 kwietnia 2024

Tomasz Narkun ogłosił dziś datę swojego kolejnego pojedynku. Były mistrz KSW zawalczy 11 maja w Teatrze Letnim w Szczecinie. Kibice pytają co z przejściem do UFC.

Tomasz Narkun od ubiegłego roku toczy pojedynki poza federacją KSW. Narkun to były, wieloletni mistrz kategorii półciężkiej, który przez lata dominował w tej dywizji. Tomasz Narkun ma także w rekordzie dwa zwycięstwa nad Mamedem Khalidovem żywą legendą polskiej sceny MMA.

Kiedy Berserker po serii trzech porażek ogłosił rozstanie z KSW wydawało się, że będzie chciał szybko odkuć się po przegranych i ma konkretny plan na dalszą karierę. 34-letni zawodnik szybko pokonał Antonio Zovaka na gali Seaside BattleS 3. Narkun potrzebował do tej wygranej zaledwie 16 sekund.

Następnie „Żyrafa” miał stoczyć pojedynek na wrześniowej gali Cave MMA 3. Niestety na krótko przed galą z rozpiski wypadł Adam Kowalski i narożnik Narkuna podjął decyzję by nie przyjmować innej walki z rywalem, który prezentował zupełnie odmienny styl walki od zawodnika Arrachionu.

Ostatecznie Narkun wrócił do klatki dopiero w grudniu na gali Seaside BattleS 4 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w maleńkim miasteczku Płoty. Tomasz szybko rozprawił się z Jussim Halonenem, którego udusił trójkątem w 34 sekundy.

Dziś Tomasz Narkun ogłosił swoją kolejną walkę. Reprezentant Berserkers Team wejdzie do klatki 11 maja na gali Seaside BattleS 5 w amfiteatrze w Szczecinie. Biorąc pod uwagę, że tego dnia odbędzie się KSW 94 jest to mało sprzyjający termin.

Podobnie jak w przypadku poprzedniej walki tak i teraz fani zaczęli szybko dopytywać co z przejściem do UFC. Wiadomo, że w grudniu sam zawodnik mówił o tym, że jest w kontakcie z UFC i że kontrakt z tą organizacją jest realną sprawą. W podobnym tonie wypowiadał się także Artur Narkun, reprezentujący interesy brata jako manager.

W jednym z ostatnich wywiadów głos w tej sprawie wyraził także Piotr Bagiński, założyciel i główny trener Berserkers Team, który powiedział, że Narkun jest doświadczonym zawodnikiem i każdy kolejny miesiąc może sprawić, że będzie to stracony czas. Bagiński podkreślił jednak, że duże organizacje w Polsce nie chcą dać Narkunowi krótkoterminowej umowy wiedząc, że ten otwarcie mówi iż celuje w UFC.

Popularny Bagi dodał jednak, że wszystko okaże się dopiero po czasie i przywołał przykład Mateusza Rębeckiego, który zdaniem trenera trafił do UFC o dwa lata za późno i być może gdyby trochę inaczej rozegrano sprawę to „Rebeasti” trafił by do UFC wcześniej.

Czy Tomasz Narkun trafi w przyszłości do UFC?

Loading ... Loading ...
Zostaw ocenę
0
1
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments