ufc 280 ceremonia ważenia

Team Charlesa Oliveiry odrzucił ofertę rewanżowej walki z Makhachevem na UFC 283 w Rio!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 30 listopada 2022

Diego Lima, manager i główny trener Charlesa Oliveiry w rozmowie z Super Lutas ujawnił, że organizacja UFC zaoferowała Brazylijczykowi szansę szybkiego rewanżu po utracie mistrzowskiego pasa. Matchmakerzy UFC proponowali pojedynek Oliveira vs. Makhachev 2 na galę UFC 283 w Rio.

Były mistrz najwyraźniej miał szansę do szybkiego rewanżu i drugiego starcia z Islamem Makhachevem, do którego miałoby dojść 21 stycznia 2023 roku na gali w Rio de Janeiro.

Trener Lima podjął temat w wywiadzie udzielonym brazylijskiemu portalowi Super Lutas:

„Tydzień po gali UFC 280 otrzymaliśmy bardzo ciekawą ofertę od UFC. Tak naprawdę organizacja zawsze o nas odpowiednio dba i traktuje nasz obóz z wielkim szacunkiem. Problem w tym, że do gali pozostało tak naprawdę niewiele czasu i podjęliśmy decyzję o odrzuceniu oferty. Chodzi głównie o to jak często Charles meldował się w octagonie i o fakt, że cały czas bił się na najwyższym światowym poziomie z oponentami z TOP 5 rankingu. Myślę, że fizycznie Oliveira byłby gotowy na ten pojedynek jednak ja widzę, że mentalnie nie jest na to gotowy, teraz potrzebuje odpoczynku, wakacji i regeneracji. W pełni na to zasłużył.”

Trzeba przyznać, że decyzja Brazylijczyków wydaje się całkiem rozsądna, wszak Charles miałby zaledwie dwa miesiące na przygotowanie do rewanżowego starcia. Teraz biorąc pod uwagę słowa trenera Diego Limy można założyć, że powrotu Oliveiry do octagonu należy się spodziewać najwcześniej w drugim kwartale 2023 roku.

Zostaw ocenę
0
0