Szymon Kołecki o powrocie do MMA video

Szymon Kołecki o powrocie do MMA – „Mam stałe zaproszenia od wielu federacji sportowych”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 27 listopada 2023

Szymon Kołecki udzielił Jarkowi Świątkowi wywiadu. W trakcie rozmowy z naszym reporterem Kołecki opowiedział o aktualnym stanie zdrowia i o chęci powrotu do startów w MMA.

Nasz reporter Jaru przeprowadził rozmowę z Szymonem Kołeckim. W trakcie dyskusji ze złotym medalistą olimpijskim głównym tematem był oczywiście aktualny stan zdrowia Szymona oraz to czy planuje powrót do walk w MMA.

Szymon Kołecki udzielił obszernych odpowiedzi na wiele pytań. Kilka z nich znajdziecie poniżej. Zachęcamy do przeczytania, a następnie do odsłuchania całej rozmowy z Kołeckim.

– Ponad miesiąc wstecz rozpocząłem wstępny trening. Robię wszystko, żeby to nie był zamknięty rozdział, dlatego też trenuję, ruszam się, próbuję i walczę z tymi kontuzjami. Na dzień dzisiejszy jeżeli chodzi o kolano, takie normalne funkcjonowanie poza sportem to jest już fajnie. Ostatnia operacja doprowadziła do tego, że normalnie chodzę, wsiadam do auta, czy gdzieś sobie idę i nie ma większego problemu.

– Natomiast nie ukrywam, że chciałbym jeszcze coś zawalczyć. Tak, że trenuję i przygotowuję się do czegoś, nawet jeżeli to jest w dalszej perspektywie. Jest cel i to jest zupełnie inny tryb życia, to jest coś czego mi bardzo mocno brakuje. Marzę o tym, żeby jeszcze wrócić do takiej dyspozycji, żeby móc na dobrym poziomie sportowym zawalczyć. Nie wiem czy na najwyższym bo nie wiem czy mi zdrowie na to pozwoli, no ale mimo wszystko chciałbym wrócić do wysokiego poziomu sportowego. Jeżeli do tego takiego swojego poziomu sportowego ogólnego – nie mówię tylko o MMA – ale takiego ogólnego, sprawnościowego nie wrócę no to będzie mi ciężko.

– Tak jak mówię w ostatnich miesiącach są sygnały poprawy, czuję że jest dużo lepiej dlatego jeszcze sobie dałem czas. Myślę, że takie 6-7 miesięcy od tego października, od kiedy zacząłem, żeby przez ten okres taki wprowadzenia dojść i w międzyczasie dokładać coraz trudniejsze elementy. Tak, żeby w kwietniu móc spróbować robić MMA w takim pełnym zakresie. Liczę na to, że to się uda.

– Oczywiście trenuję i robię wszystko po to, żeby wrócić do wysokiego poziomu sportowego, dlatego chciałbym wrócić do federacji, która jest federacją sportową, żebym tam mógł walczyć. Czy to będzie Babilon czy to byłoby KSW czy jakaś inna federacja tego nie wiem. Nigdzie nie mam drogi zamkniętej. W każdej z tych federacji, czy w FENie, mam stałe zaproszenia, albo do walk, albo do rozmów. Zresztą teraz jak rozmawiamy to jestem w zasadzie w drodze na Babilon bo jadę do Tomka Babilońskiego na galę bo brat mój walczy także kontakt gdzieś mamy. Marzę o tym, żeby wrócić do walk sportowych.

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments