Szymon Kołecki Szpilka

Szymon Kołecki: „Na tym etapie Adam Okniński jest lepszym zawodnikiem niż Artur Szpilka.” [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 25 grudnia 2022

Szymon Kołecki udzielił długiego wywiadu, w którym odpowiadał na pytania zadane przez fanów. W jednej z części rozmowy Kołecki opowiedział o sparingach w klubie oraz o mocnych stronach zawodników z którymi sparował. Kołecki zapytany o ewentualne zestawienie, ocenił także aktualne umiejętności Adama Oknińskiego i Artura Szpilki.

Szymon Kołecki po raz ostatni wszedł do klatki na gali KSW 62 kiedy bardzo szybko znokautował Akopa Szostaka. Później jednak u Kołeckiego pojawiły się wielkie problemy ze zdrowiem i najpierw przeszedł dwie artroskopie kolana by następnie poddać się trzystopniowej operacji.

Aktualnie Szymon wraca do pełni sił i poza standardową rehabilitacją rozpoczął nawet pierwsze ćwiczenia mające na celu wzmocnienie mięśni i odbudowę stabilizacji w kolanie. Kołecki ma na koncie 11 walk w zawodowym MMA i choć aktualnie jego przerwa od startów dobija do półtora-roku nie oznacza to, że Szymon nie interesuje się tym co dzieje się w branży, a co więcej często udziela długich i wyczerpujących wywiadów.

W ostatniej rozmowie z reporterką portalu FanSportu Szymon Kołecki między innymi wypowiedział się na temat zawodników, z którymi miał okazję sparować

„Michał Oleksiejczuk jest najmocniejszym, w takim sensie że najbardziej wymagającym. zawsze doskonały kondycyjnie, dobrze bił lewą ręką, tego może nie wiecie, ale on naprawdę też dobrze obala, ma dobre zapasy, potrafi dobrze obalać i umęczać, myślę że z takiego przekrojowego punktu widzenia to na pewno Michał. Natomiast robiłem sparingi z Kevinem Szaflarskim to jego nigdy nie dało się przewrócić, a z kolei on jak cię przewróci to już ciężko wstać. Z Kamilem Mindą trzeba uważać, żeby ciosem głowy nie urwał, bo ma potężne uderzenie. Prawda jest taka, że największą kontuzję taką widoczną jaką doznałem w sparingach to od Mariana Ziółkowskiego. Jeden z moich pierwszych treningów w kasku, dostałem kopnięcie takie wysokie i skręciłem głowę w stronę tej nogi bo mi ten kask zasłaniał, a widziałem że coś leci i mi tak rozcięło łuk i przestawiło nos, na szczęście nie złamało. Marian był niesamowicie wymagający pomimo 30 kilogramów różnicy wagi, nie mogłem go w żaden sposób złapać, a on mnie bardzo dużo punktował. No ale jakbym miał jednego wymienić to myślę, że Michał.”

Wywiad z Szymonem Kołeckim:

Szymon także ocenił występ Oknińskiego w walce z Kornikiem oraz skomentował szansę zawodników w ewantualnym starciu Adam Okniński vs. Artur Szpilka.

„Uważam, że Adam w tej walce nie pokazał prawie niczego z tego co potrafi, on był bardzo spięty w tej walce, wiem że miał problemy z kręgosłupem przez wiele miesięcy, wcześniej też skupiał się na pracy w wojsku. Nie wiem czy go zjadła presja, czy nie był odpowiednio przygotowany, bo jest naprawdę dobry w każdej z płaszczyzn w stójce, w zapasach i w parterze. Jego najsłabszym punktem była zawsze kondycja. Myślę, że warto mu dać jedna, dwie szansy aby się rozruszał po tej bardzo długiej przerwie bo jest świetnym zawodnikiem z naprawdę mocnym ciosem. Myślę, że Adam jest lepszym zawodnikiem niż Artur Szpilka, a na pewno nie gorszym. Oczywiście Artur ma bardzo mocny cios, był świetnym bokserem i trafiając przeciwnika w małych rękawicach może szybko zakończyć pojedynek, ale przekrojowo na tym etapie kariery nie mam żadnych wątpliwości, że Adam jest od niego lepszy, tylko że Adam musiałby też pokazać w klatce to co robi w treningach i sparingach.”

Zostaw ocenę
0
0