szef pfl zdradza szczegóły zakupu bellatora

Szef PFL zdradza szczegóły zakupu organizacji Bellator – 'Przejęliśmy 210 zawodników’

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 21 listopada 2023

Szef organizacji PFL ujawnił szczegóły zakupu organizacji Bellator. Donn Davis potwierdził, że PFL przejęło wszystkich zawodników Bellatora. Zdecydowano się o zaoferowaniu miejsca pracy 210 zawodnikom, tak by nie zostawić nikogo na lodzie w tym trudnym czasie.

Donn Davis współzałożyciel, dyrektor i prezes organizacji PFL skomentował zakup organizacji Bellator na łamach programu MMA Hour. W trakcie długiej rozmowy z Arielem Helwanim, Davis zdradził szczegóły przejęcia organizacji prowadzonej przez Scotta Cokera.

O możliwości przejęcia organizacji Bellator przez PFL lub innego inwestora mówiło się od początku roku. Kanadyjski dziennikarz był jednym z pierwszych, którzy o tym wspomnieli, a zatem historia zatoczyła koło i teraz to właśnie w prowadzonym przez Helwaniego programie Davis przytoczył kilka najważniejszych faktów związanych z zakupem Bellatora.

Szef PFL o przejęciu 210 zawodników organizacji Bellator

Oto co Donn Davis powiedział na temat chęci zakontraktowania wielkiej ilości utalentowanych i rozpoznawalnych fighterów.

„Zadzwoniłem do Paramount w styczniu. Wykonałem telefon z tego samego powodu, o którym mówiłem publicznie. To sportowcy są podstawą wszystkiego. Niezależnie od tego czy mówimy o NBA, NHL czy o MMA. Wiedziałem, że aby zaoferować fanom lepszy produkt potrzebujemy ściągnąć dużą liczbę zawodników na wysokim poziomie. Była tylko jedna firma, której przejęcie gwarantowałoby posiadanie parku zawodniczego na poziomie zbliżonym do UFC, tą firmą jest oczywiście Bellator. Przejęliśmy zatem 210 zawodników, wzięliśmy wszystkich choć szczerze mówiąc dla samej firmy lepiej byłoby odrzucić tych słabszych. Uznaliśmy jednak, że to był bardzo ciężki czas dla organizacji Bellator, więc wzięliśmy wszystkich.”

Donn Davis wypowiedział się także na temat prezesa Scotta Cokera, Mike’a Kogana, oraz pozostałych pracowników organizacji Bellator. Założyciel PFL wspomniał także o tym, że firma Paramount, która była właścicielem Bellatora dokonała korzystnej transakcji.

„Chcemy, aby nie tylko zawodnicy, lecz także pracownicy organizacji Bellator pozostali z nami, oferujemy im wszystkim umowy. Mam nadzieję, że Scott Coker i Mike Kogan także z nami pozostaną i wspólnie będziemy będziemy realizować założenia związane z nową wizją eventów Bellator. Paramount nie chciał sprzedać organizacji za zbyt niską kwotę jednak dogadaliśmy się tak, że my nie zapłaciliśmy dużo, a oni wykupili mały pakiet akcji w PFL wierząc, że firma się rozrośnie.”

Zawodnicy będą mogli wybrać PFL lub Bellator

Prezes organizacji PFL przekazał także bardzo interesującą informację. Wiodące postaci obu organizacji będą się kontaktować z managerami zawodników tak by ci wskazali, który format walk im bardziej odpowiada. Najmocniejsi fighterzy będą mogli zatem decydować czy chcą brać udział w sezonie PFL czy walczyć dwa razy w roku na galach Bellatora!

„Kibice czasem chcą zobaczyć konkretne walki. Problem w tym, że w sezonie PFL nie tworzymy zestawień. Zawodnicy wygrywają, przechodzą dalej i w ten sposób wszystko samo się układa. Dlatego osiem razy w roku będziemy organizowali gale Bellator International Series. Niezależnie od tego czy ktoś miał już kontrakt z PFL czy miał kontrakt z Bellatorem, wszyscy ci zawodnicy znajdują się w jednej puli. Teraz będą mogli wybrać. Dam wam przykład – Anthony „Showtime” Pettis, ten zawodnik nie sprawdził się w formacie sezonowym. Fani go kochają i wciąż chcą go oglądać jednak w tym punkcie jego kariery po prostu zbyt ciężko jest walczyć tak często, wiedząc że każdy pojedynek ma wielkie znaczenie. Porozmawiamy z wszystkimi, zawodnicy i ich teamy ustalą, który 'produkt’ jest dla nich lepszy, w której opcji lepiej się odnajdą.”

Gdzie będą transmitowane gale PFL i Bellator?

Nie mogło również zabraknąć tematu transmisji gal w telewizji. Wiadome było, że wraz z odejściem z Paramount, Bellator straci partnera telewizyjnego, a umowa PFL z ESPN wygasa wraz z końcem roku. Jaka przyszłość pod tym względem czeka obie organizacje?

„Zaanonsujemy nową umowę w styczniu. Co do Bellatora niestety przez zamieszane związane z ich właścicielem bardzo często zmieniali oni „dom” jak chodzi o transmisje w USA. Takie coś nie jest dobre dla nikogo, brakuje ciągłości.”

Davis potwierdził także, że jest wielce prawdopodobne, że gale PFL i eventy Bellatora będą transmitowane na dwóch odmiennych stacjach telewizyjnych. Może to być dobry ruch, który spowoduje, że uda się podpisać dwie korzystne finansowo umowy zamiast jednej.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments