salahdine parnasse vs valeriu mircea ksw 93 paryż

Salahdine Parnasse vs. Valeriu Mircea walką wieczoru KSW 93 w Paryżu!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 04 marca 2024

Salahdine Parnasse i Valeriu Mircea zmierzą się w walce wieczoru gali KSW 93 w Paryżu. W pojedynku dojdzie do unifikacji mistrzowskich pasów kategorii lekkiej.

Federacja KSW ogłosiła walkę wieczoru gali KSW 93 w Paryżu. 6 kwietnia w Adidas Arena w okrągłej klatce KSW zmierzą się Salahdine Parnasse (18-2) i Valeriu Mircea (30-8-1). Będzie to zatem starcie mistrzów, w którym dojdzie do unifikacji tytułów kategorii lekkiej.

Salahdine Parnasse jest pełnoprawnym mistrzem kategorii do 70 kilogramów i stanie do obrony swojego pasa w pojedynku z Mirceą, który wywalczył tymczasowy tytuł 17 lutego na gali KSW 91 w Libercu. Na KSW 93 przekonamy się kto jest prawdziwym królem kategorii lekkiej!

Salahdine Parnasse jest prawdziwym sportowym fenomenem i nie bez kozery bywa nazywany „Kylianem Mbappe francuskiego MMA”. Zjawiskowo walczący Francuz stoczył do tej pory 20 pojedynków i 18 z nich wygrał.

W KSW wywalczył mistrzowskie pasy wagi piórkowej i lekkiej, a w ostatnim starciu stanął do rywalizacji o trzeci tytuł, tym razem kategorii półśredniej. Dał wyrównaną walkę z Adrianem Bartosińskim, ale ostatecznie przegrał z nim na punkty.

Przed tym starciem 26-latek był na fali pięciu wygranych z rzędu. Parnasse w okrągłej klatce walczy od roku 2017 i ma swoim koncie tryumfy nad takimi zawodnikami jak: Daniel Rutkowski, Roman Szymański czy Robert Ruchała. Podczas gali w Paryżu Salahdine stoczy swoją trzynastą walkę w okrągłej klatce.

Valeriu Mircea ma za sobą pięć walk w organizacji KSW i jest na fali czterech wygranych rzędu. W ostatnim pojedynku stanął do rywalizacji z Leo Brichtą. Podczas gali w Libercu rozbił mocnego Czecha w czwartej rundzie konfrontacji i wywalczył tymczasowy pas mistrzowski wagi lekkiej. Starcie to zostało wybrane najlepszą walką wieczoru.

Wcześniej „Samotny Wilk” pobił w okrągłej klatce Romana Szymańskiego i posłał na deski Borysa Mańkowskiego oraz Gracjana Szadzińskiego. Za efektowny nokaut latającym kolanem na Mańkowskim Mołdawianin został wyróżniony bonusem. Valeriu w całej karierze stoczył aż 39 pojedynków, z których 30 wygrał, a 25 zakończył przed czasem.

Kto wygra walkę Parnasse vs Mircea na KSW 93?

Loading ... Loading ...
Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments