Robert Jocz o remisie w walce Błachowicza: „Gdybym tam był, pas byłby w Polsce”

Kacper Tobiasz
0
Opublikowano: 12 stycznia 2023

Były trener Jana Błachowicza zabrał głos w sprawie pojedynku o mistrzowski tytuł UFC, który zakończył się niespodziewanym remisem.

W 2022 roku wewnątrz WCA doszło do konfliktu, w wyniku którego miejsce Roberta Jocza jako head coacha zajął Anzor Azhiev. Pierwszy z trenerów zmienił klub i związał się z warszawskim Skra Sport. Odejście Jocza z WCA łączyło się z zakończeniem współpracy z Janem Błachowiczem.

Robert Jocz o walce Jana Błachowicza

Podczas UFC 282 Błachowicz wyszedł do walki bez głównego trenera. W Las Vegas nie było ani Jocza, z którym zawodnik nie ma kontaktu od kilku miesięcy, ani Anzora Azhieva, który nie dostał pozwolenia na lot do Stanów Zjednoczonych.

„Cieszyński Książę” miał swój moment w walce i wydawało się, że jest bliski skończenia, kiedy lowkickami mocno obił nogi swojego przeciwnika. Magomed Ankalaev jednak przetrwał kryzys i ostatecznie o wyniku decydowali sędziowie, którzy wypunktowali remis.

Teraz w ostatnim wywiadzie dla Filipa Lewandowskiego trener Jocz stwierdził, że gdyby był w narożniku Błachowicza, to pas wróciłby do Polski:

– Pierwsze trzy rundy były dobre, wręcz bardzo dobre. W dwóch rundach oddał to, co wypracował w pierwszych trzech. Taktycznie nie było to dobrze rozegrane. Najbardziej łagodnie oceniam, jak mogę. Taktycznie nie było to dobrze rozpracowane.

– W mojej opinii, moim zdaniem, gdybym tam był, to pas byłby w Polsce. W tej chwili nie rozmawiamy, nie ma kontaktu, ale nie znaczy, że któregoś dnia nie usiądziemy i porozmawiamy.

Źródło: YouTube/Filip Lewandowski

Zostaw ocenę
0
0