Mecz MMA sylwester

Rizin vs. Bellator – znamy bohaterów „meczu MMA” na sylwestrowej gali!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 12 grudnia 2022

Organizacje Bellator MMA i Rizin Fighting Federation postanowiły ponownie połączyć siły. Tym razem Scott Coker i Nobuyuki Sakakibara przygotowali wydarzenie w postaci „meczu MMA” który będzie składał się z pięciu walk. W sieci pojawiły się świetne plakaty, które prezentują zestawienia.

W tych starciach zawodnicy organizacji Rizin „przywitają” na japońskiej ziemi wojowników organizacji Bellator. Będzie to zatem całkiem nowa atrakcja podczas tradycyjnej sylwestrowej nocy w tokijskiej Saitamie!

W walce wieczoru Roberto „Satoshi” Souza (14-1) podejmie Amerykanina AJ’a McKee (19-1). Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii lekkiej. Ciężko jednoznacznie wskazać faworyta w tym pojedynku, gdyż Souza walczy w dywizji lekkiej od lat natomiast McKee dopiero przeniósł się do tej kategorii wcześniej przez większość kariery walcząc w kategorii piórkowej. Obaj zawodnicy specjalizują się w poddaniach i jeśli wylądują na macie to możemy się spodziewać bardzo kreatywnych akcji w parterze.

W co-main evencie dojdzie do starcia mistrza Rizin i mistrza Bellator MMA w kategorii piórkowej. Kleber Koike Erbst podejmie Patricio Pitbulla Freire. Patricio Freire (34-5) wygrał dziewięć z dziesięciu ostatnich walk, a za jedyną porażkę odniesioną w ciągu pięciu ostatnich lat zdołał się już zrewanżować AJ’owi McKee.

Kleber Koike (31-5) legitymuje się serią siedmiu kolejnych zwycięstw, a ogółem od 2016 roku ma na koncie tych wygranych aż trzynaście, jedynym zawodnikiem który w ostatnich sześciu latach zdołał pokonać Brazylijczyka jest Mateusz Gamrot (pięciorundowy pojedynek zakończony decyzją sędziów). Warto też zaznaczyć, że w 36 zawodowych pojedynkach Kleber nigdy nie został znokautowany.

W pozostałych walkach wchodzących w skład meczu MMA Kyoji Horiguchi zmierzy się z Hiromasą Ougikubo, Juan Archuleta stoczy bój z Koreańczykiem Kimem, a Gadzhi Rabadanov zawalczy z Kojim Takedą.

Świetne plakaty zapowiadające mecz MMA na sylwestrowej gali.

Pierwszy trailer hitowej sylwestrowej gali Bellator MMA vs. Rizin

Zostaw ocenę
0
0