rizin

Rizin ogłasza pojedynki z udziałem byłych mistrzów

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 01 stycznia 2023

Sylwestrowa gala Rizin vs. Bellator za nami. W trakcie wydarzenia Japończycy wydali kilka interesujących ogłoszeń. Nobuyuki Sakakibara, prezes japońskiej federacji wcześniej zapowiadał kilka niespodzianek. Poniżej opisaliśmy dwa zestawienia, które zapewne ucieszą wszystkich fanów dynamicznych starć w niższych kategoriach wagowych.

Poza przebiegiem meczu MMA Rizin vs. Bellator oraz całą otoczką związaną z tym wydarzeniem najważniejszym momentem gali było ogłoszenie podpisania kontraktu z Mannym Pacquiao. O całej sprawie możecie przeczytać tutaj. Manny Pacquiao podpisał kontrakt z Rizin! Kiedy legendarny pięściarz wejdzie do białego ringu? [VIDEO]

Ren Hiramoto, zawodnik który odniósł zwycięstwo na sylwestrowej gali pozostał po pojedynku w białym ringu, a zaproszono do niego Yutakę Saito, byłego mistrza kategorii piórkowej. Prezes Nobuyuki Sakakibara także pojawił się w ringu i zatwierdził zestawienie. Do pojedynku Hiramoto vs. Saito dojdzie na jednej z gal w pierwszej połowie 2023 roku.

https://twitter.com/PolishKingMMA/status/1609088741649391618

Drugim ogłoszonym zestawieniem jest bój Mikuru Asakury z Juntaro Ushiku. Mamy tu zatem rewanżowy bój pomiędzy byłymi mistrzami dywizji. Co ciekawe Asakura w swoim ostatnim występie zmierzył się w pięściarskim starciu z Floydem Mayweatherem. Mikuru został znokautowany w drugiej rundzie. Ushiku pod koniec października stracił pas mistrzowski na rzecz Klebera Koike. Obu zawodnikom będzie zatem zależało na odniesieniu wygranej.

Co ciekawe organizacja nie ogłosiła dokładnych dat i lokalizacji tych dwóch walk. Ogółem Japończycy w tym roku nie „zaatakowali” fanów plakatem kolejnego wydarzenia, więc należy się spodziewać, że odbędzie się ono najwcześniej pod koniec lutego.

Zostaw ocenę
0
0