rizin 45 kleber koike udusił saito video

Rizin 45: Kleber Koike udusił rywala w 3. rundzie [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 31 grudnia 2023

W jednym z najciekawszych zestawień gali RIZIN 45 doszło do pojedynku dwóch byłych mistrzów. W białym ringu zmierzyli się Kleber Koike i Yutaka Saito.

W drugim pojedynku głównej karty walk sylwestrowej gali RIZIN 45 do ringu weszli dwaj byli mistrzowie Rizin w kategorii piórkowej (-66 kg).

Zarówno Kleber Koike jak i Yutaka Saito nie mogą być zbytnio zadowoleni ze swoich ostatnich występów. Brazylijski Japończyk przegrał z Patricio Pitbullem, następnie stracił pas po niewypełnieniu limitu wagowego i w kolejnym występie dał się zdominować Masanoriemu Kaneharze.

Saito przegrał trzy kolejne walki notując dwie przegrane w potyczkach z Juntarou Ushiku oraz porażkę w pojedynku z Mikuru Asakurą. Yutaka odbił się w starciu z Renem Hiramoto jednak ta wygrana była efektem niejednogłośnej decyzji sędziów.

Wydaje się zatem, że sytuacja jest jasna. Wygrany walki Koike vs. Saito utrzyma się w czołówce dywizji i będzie mógł wciąż marzyć o mistrzowskim pasie natomiast przegrany nie tylko będzie musiał odłożyć te marzenia, lecz także może się pożegnać na jakiś czas z walkami dla federacji RIZIN.

RIZIN 45: Kleber Koike vs. Yutaka Saito – wynik

Kleber rozpoczął od niskich kopnięć i niestety jeden z low kicków trafił Saito w krocze. Po zaledwie 40 sekundach walki mamy zatem przerwę. Wznowienie walki. Bardzo mało akcji. Yutaka trafia dwoma prawymi. Koike wchodzi w rywala ciosami i ponownie fauluje kopnięciem na krocze. Ostatnie ostrzeżenie dla Klebera od sędziego i wznawiamy starcie. Sporo low kicków. Choatyczna wymiana w stójce. Saito wyciął noge Koike i Brazylijczyk wylądował na macie. Upkicki ze strony Klebera. Wracamy do stójki. Koike zachęca rywala do większej aktywności.

Kleber udanie przenosi walkę na matę. Saito pracuje z motylej gardy. Yutaka wraca do stójki, odwrócenie sytuacji i teraz to Saito jest na górze. Kleber Koike jest jednak niebezpieczny z pleców. Bardzo mocne ground and pound ze strony Saito. Koike odpowiada łokciami z dołu. Próba armbara w wykonaniu Klebera. Saito jednak dobrze się broni. Ponowne ataki ground and pound. Kolejna próba armbara, nieudana. Przetoczenie i teraz to Kleber jest na górze! Koniec rundy.

Trzecia runda powinna zadecydować o wyniku starcia. Kleber próbował przeniesć walkę na matę, wylądowal jednak w niedogodnej pozycji. Wracamy do stójki, jednak tylko na moment. Chwila przestoju i prób obalenia z obu stron. Koike idzie po gilotynę, nic z tego nie wychodzi jednak daje mu to dogodną sytuację w parterze. Kleber zapina D’Arce choke i wygląda na to, że Saito lada moment odpłynie. Sędzia sprawdza czy Japończyk jest przytomny, wszystko jest ok, jedna po paru sekundach Yutaka traci przytomność. Wygrana Klebera!

Kleber Koike pok. Yutakę Saito przez poddanie (duszenie D’Arce), runda 3

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments