raquel pennington odpowiada gwiazdorowi nfl

Raquel Pennington odpowiada gwiazdorowi NFL, który domaga się zlikwidowania kobiecych kategorii w UFC!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 01 lutego 2024

Raquel Pennington odpowiedziała na słowa Ryana Clarka byłego gwiazdora ligi NFL. Clark w rozmowie z Cormierem zasugerował usunięcie kategorii koguciej pań z UFC.

Raquel Pennington pokonała Mayrę Bueno Silvę w co-main evencie gali UFC 297 i wywalczyła wakujący pas mistrzowski kategorii koguciej. Dla „Rocky” było to szóste zwycięstwo z rzędu.

Po walce na obie zawodniczki spadła spora fala krytyki. Jednym ze zniesmaczonych poziomem walki był Ryan Clark, były gwiazdor ligi NFL, który wspólnie z Danielem Cormierem prowadzi program DC&RC.

Clark nie tylko zmiażdżył poziom samej walki i podejście obu zawodniczek, lecz również zasugerował, że w takim wypadku lepiej byłoby całkowicie zamknąć kategorię kogucią kobiet.

– Wyglądało to tak jak walka dwóch osób, które miały gameplan, jednak wchodząc do octagonu nagle powiedziały „je*ać game plan będę robić w klatce to co mi się żywnie podoba”. Moim zdaniem one nie powinny nawet walczyć o ten pas. Prawda jest taka, że jeśli to ma być najwyższy poziom dywizji koguciej pań to trzeba się szczerze zastanowić nad jej zamknięciem.

Pennington odpowiedziała na słowa Clarka w programie „Unlocking the Cage” emitowanym przez SiriusXM. Mistrzyni UFC zasugerowała, że zwycięzca Super Bowl nie rozumie sytuacji.

– Na koniec dnia nie interesuje mnie co mówią inni, nie jestem tutaj po to, aby sprostać ich oczekiwaniom czy wymaganiom. Jestem tutaj dla siebie po to, aby osiągać kolejne cele, zdobywać pasy. Tak jak mówiłam, walczymy. Wszystko w octagonie może się różnić. Najłatwiej jest krytykować jednak uwierz mi niewielu chciałoby wejść w nasze buty i toczyć walkę zaledwie przez 10 sekund.

Jaki ruch powinna podjąć organizacja UFC?

Loading ... Loading ...
Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments