Przemysław Saleta o katorżniczych treningach w USA i radzie od trenera który prowadził Muhammada Aliego! [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 20 października 2023

Przemysław Saleta opowiedział o katorżniczych treningach w USA podczas wizyty w studiu portalu FanSportu. Były kickbokser i pięściarz wrócił pamięcią do czasów kiedy wyjeżdżał do USA na obozy treningowe i przytoczył radę jaką udzielił mu trener Muhammada Aliego.

Przemysław Saleta przez wiele lat toczył boje w ringu najpierw jako kickbokser, a następnie jako pięściarz. Saleta zaliczył także dwie walki w formule MMA. Weteran sportów walki był gościem w studiu portalu FanSportu.

W trakcie długiego wywiadu Saleta sięgnął pamięcią do dawnych czasów kiedy trenował w Stanach Zjednoczonych Ameryki i przytoczył jak różniły się treningi kickboxingu w USA od tych bokserskich. Przemysław Saleta wspomniał także Angelo Dundee, legendarnego trenera który prowadził między innymi takich pięściarzy jak Muhammad Ali, Sugar Ray Leonard, czy George Foreman.

Przemysław Saleta o katorżniczych treningach w USA

„W kickboxingu bardzo ciężkie były te treningi. Bardzo trudne były treningi biegowe. Biegaliśmy straszną ilość kilometrów i takie naprawdę ciężkie treningi typu dziesięć razy 400 metrów na maksa z minutową przerwą pomiędzy tymi biegami. Czy pięć razy po 3 kilometry i trzyminutowe przerwy pomiędzy tymi biegami. Potem trenowałem u Angelo Dundee (legendarny trener pięściarstwa) na Florydzie i on mi kazał biegać 3 mile, czyli niecałe pięć kilometrów dziennie w dowolnym tempie, no i 5 mil w sobotę. Jak ja mu powiedziałem jak trenowałem do tej pory to on mówi: 'Po co? Ty nie jesteś biegaczem’. Miałem robić te 3 mile po to, żeby wzmocnić nogi, żeby mieć siłę chodzić i boksować te 6, 8, 10 czy 12 rund. Kondycję tam wyrabiasz na sali treningowej, na sparingach czy na worku natomiast jeśli jesteś zmęczony takimi treningami to masz mniejszą możliwość nauki techniki, a to było najważniejsze.”

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments