Przemysław Saleta byłem zawodnikiem którego trener video

Przemysław Saleta: „Byłem zawodnikiem takim, którego trener musiał pilnować…” [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 20 października 2023

Przemysław Saleta udzielił długiego wywiadu Michałowi Tuszyńskiemu, dziennikarzowi portalu FanSportu. W trakcie rozmowy padło pytanie o to jak trenować i jakim zawodnikiem był Przemysław Saleta. Były mistrz kickboxingu i boksu udzielił obszernej odpowiedzi.

Przemysław Saleta, doskonały kickbokser i pięściarz był gościem w studiu portalu FanSportu. Saleta udzielił bardzo długiego, niemal godzinnego wywiadu, w którym poruszonych zostało wiele interesujących tematów.

W pewnym momencie prowadzący rozmowę Michał Tuszyński zadał pytanie: 'Byłeś zawodnikiem, który potrafił sobie powiedzieć dość, potrafił odpuszczać?’ Oto jakiej odpowiedzi na to pytanie udzielił Przemysław Saleta.

Przemysław Saleta o swoim podejściu do treningów

„Pod koniec kariery (śmiech). To na pewno bym trochę zmienił dlatego, że ja byłem zawodnikiem takim, którego trener musiał pilnować żebym nie trenował za dużo. Byłem nadgorliwy, to nie mówię że był błąd bo jestem spełniony jako zawodnik natomiast tak dla organizmu to było obciążenie zbyt duże. Osobiście uważam, że każdy ma w sobie określoną liczbę energii czy ruchu do wykorzystania w życiu i jeżeli nadużywasz tego mając lat 20 to potem jak masz 40 zaczyna ci brakować. Jak masz lat 20 to metabolizm szybko zasuwa, organizm szybko się regeneruje i dajesz radę, a z wiekiem zaczyna się robić coraz gorzej i zaczynają wychodzić różnego rodzaju kontuzje wynikające z przeciążeń przez całe lata, nie tylko z ostatniego treningu. Tylko jak jest w tobie chęć zwyciężania, chęć rywalizacji to naprawdę potrzebujesz bardzo dużo doświadczenia żeby samemu z siebie wiedzieć kiedy odpuścić, a 20 latek skąd ma mieć to doświadczenie? Wydaje się każdemu, że im więcej tym lepiej… no niekoniecznie.”

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments