Promotor Joshuy zainteresowany walką z Ngannou: „To jeden z największych pojedynków, jaki można zorganizować”

Kacper Tobiasz
0
Opublikowano: 02 lutego 2023

Promotor zabrał głos w sprawie potencjalnego bokserskiego pojedynku Francisa Ngannou z byłym mistrzem świata i przyznał, że jest zainteresowany takim zestawieniem.

Nigeryjczyk po odrzuceniu wysokiej oferty UFC zakończył współpracę z amerykańskim gigantem i na ten moment nie ma podpisanego żadnego kontraktu. Jak sam przyznał, chce toczyć walki nie tylko w formule MMA, ale również w boksie.

Promotor o walce Joshua vs Ngannou

Ngannou ma na celowniku takich rywali jak Tyson Fury czy Anthony Joshua. Promotor tego drugiego Eddie Hearn wypowiedział się na temat pojedynku w ostatniej rozmowie z Arielem Helwanim w The MMA Hour. Stwierdził, że byłaby to jedna z największych walk w historii.

Starcie byłego mistrz UFC z byłym mistrzem świata w boksie bez wątpienia cieszyłoby się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Hearn nie ukrywa, że jest otwarty na zorganizowanie takiego pojedynku:

– Skontaktowałem się z Francisem, żeby powiedzieć: „Dostaję wiadomości od ludzi, którzy twierdzą, że cię reprezentują. Powiedz mi, z kim mam rozmawiać” i odpowiedział: „Ze mną”. Naprawdę mi się to podobało. Nie zagłębialiśmy się za bardzo, ale bardzo go szanuję za sposób, w jaki prowadził swoją karierę do fantastycznego miejsca, w którym się teraz znajduje.

– Wydaje mi się, że teraz chce zbudować dookoła siebie zespół odpowiednich ludzi, którzy go poprowadzą i wykorzystają jego potencjał. Chciałbym być zaangażowany w jego karierę. Walka z Anthonym Joshuą to prawdopodobnie największe starcie, jakie może zostać zorganizowane w jakiejkolwiek dyscyplinie.

Źródło: YouTube

Zostaw ocenę
0
0