Prochazka i Teixeira typują kolejną walkę Jana Błachowicza na UFC 282.

S
0
Opublikowano: 12 listopada 2022

Dwaj czołowi zawodnicy kategorii półciężkiej UFC wytypowali zbliżającą się walkę Jana Błachowicza, który niedługo zmierzy się z wyjątkowo trudnym rywalem.

„Cieszyński Książę” powróci do oktagonu w co-main evencie UFC 282. Oznacza to, że poprzedzi mistrzowskie starcie pomiędzy Jirim Prochazką i Gloverem Teixeirą. W pierwszym pojedynku Brazylijczyk został poddany krótko przed końcem piątej odsłony i stracił tytuł.

We wspomnianym co-main evencie, czyli walce Polaka z Magomedem Ankalaevem dojdzie natomiast do pojedynku, który ma być eliminatorem. Zwycięzca będzie kolejnym pretendentem do starcia o mistrzostwo największej federacji na świecie. Dla Błachowicza nie będzie to jednak łatwe zadanie. Rosjanin wszystkim rywalom sprawiał sporo problemów i przegrał tylko jeden z 19 zawodowych pojedynków. Aktualnie jest na fali 9 zwycięstw, w tym 5 przed czasem.

Prochazka i Glover typują walkę Błachowicz

Podczas konferencji prasowej Prochazka oraz były rywal Polaka Teixeira zostali zapytani przez dziennikarzy o to, jak widzą nadchodzącą walkę Błachowicza z Rosjaninem. Aktualny mistrz przyznał, że dla niego nie ma znaczenia, kto zwycięży i będzie jego ewentualnym rywalem.

Dla mnie nie ma to znaczenia. Nie ma znaczenia, kto wygra tę walkę. Niech wygra lepszy. Bez znaczenia. Myślę, że jeden z nich będzie kolejnym pretendentem.

Inaczej natomiast wypowiedział się Brazylijczyk, który jednak postanowił wskazać faworyta. Teixeira uważa, że co-main event UFC 282 zwycięży Ankalaev.

– Byłem już o to pytany. Nie wiem. To trudny do wytypowania pojedynek. Jeśli Jan wyjdzie w formie, może gościa skończyć, ale Ankalaev to bardzo mocny kontruderzacz. Myślę, że będzie czekał, czekał… Stawiam na Ankalaeva.

Źródło: lowking.pl

Zostaw ocenę
0
0